Mërgim Vojvoda në 11-shen e vitit në Belgjikë sipas statistikave

Ende nuk është zyrtare, por pritet të jetë së shpejti. Kampionati elitar i Belgjikës në futboll pritet të përfundon para kohe dhe kampion do të jetë skuadra Clubb Brugge.

Kurse, në bazë të statistikave të futbollistëve tashmë ‘footnews.be’ ka publikuar edhe formacionin më të mirë të vitit në këtë kampionat, transmeton Gazeta Olle.

Në formacion, gjenden vetëm dy futbollistë të kampionit kurse në listë nuk mungon as Mërgim Vojvoda i Kosovës.

Mbrojësi anësor i Kosovës ka bërë një edicion fantastik te skuadra Standard, ku luajti edicionin e parë këtë vit.

Më poshtë formacioni më i mirë:

Simon Mignolet (Brugge Club)

Mergim Vojvoda (Standard)

Steeven Willems (Sporting Charleroi)

Jhon Lucumi (KRC Genk)

Milad Mohammadi (AA Gent)

Vadis Odjidja (AA Gent)

Ryota Morioka (Sporting Charleroi)

Jonathan David ( AA Gent)

Krépin Diatta (Klubi Brugge)

Kaveh Rezaei (Charleroi Sportiv)

Nacer Chadli (RSC Anderlecht). /Gazeta Olle