Chelsea nuk arrin më shumë se një barazim përballë Evertonit

Chelsea dhe Everton kanë barazuar me rezultat 2-2 në kuadër të javës së 27-të të Ligës Premier.

Pjesa e parë mes këtyre dy skuadrave ishte e dobët dhe pa raste të mira shënimi.

Me të filluar pjesa e dytë, Chelsea arritur të shënojë me Joao Felix për 1-0.

Por në minutën e 69-të, Abdoulaye Doucoure i Everton shënoi me kokë për 1-1.

Chelsea fitoi penallti në minutën e 76-të, ku nga pika e bardhë ishte i saktë Kai Havertz për 2-1.

Kur pritej të mbyllej koha e rregullt, në skenë doli Ellis Simms i Everton që shënoi për 2-2.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Chelsea pas barazimit mban në vendin e dhjetë me 38 pikë. Evertoni ngjitet në vendin e 15-të me 26 pikë.

Dortmund rikthehet te fitoret, mposht me rezultat tenistik Kolnin

Blendi Idrizi në formë para ndeshjeve me Kosovën: Jam i lumtur për ftesën, mund të bëjmë gjëra të mëdha dhe të shkojmë në Evropian