Pini këtë para se të flini dhe zgjohuni më i dobësuar çdo ditë!

Published on :

Mjalti është fantastik! Po, është i ngarkuar me ushqyes të shëndetshëm dhe mund të ofrojë shumë përfitime shëndetësore. Ju duhet ta konsumoni këtë përbërës çdo ditë. Është i lirë, lehtësisht i disponueshëm dhe do të përmirësojë shëndetin tuaj. Por, a e dini se ju mund ta përdorni mjaltin edhe për të përshpejtuar procesin e humbjes […]

Rrëfehen femrat: Ja sa duhet të zgjasë mashkulli në seks

Published on :

Sipas studimeve, një marrëdhënie seksuale zgjat nga 33 sekonda deri në 44 minuta, ndërsa kohëzgjatja mesatare është 5,4 minuta. Por, sa do të donin femrat që të zgjaste një seancë intime me partnerin? Kompania australiane “Prolong” ka pyetur femrat dhe ka vënë re se përgjigjja e tyre ndryshon sipas moshës. Grupmosha 20-35 vjeç mendon se […]

Një gjykatës i mirë ia le djalit të të akuzuari të japë dënimin e tij, vendimi i fëmijës ishte ndryshe nga ç`pritej

Published on :

Drejtësia është e verbër ,ose me sakte duhet të jetë. Megjithatë, të gjithë ne presim një lloj trajtimi preferencial. Veçanërisht nëse jane të afërmit tanë,ata që na gjykojnë. Por për një baba të Rhode Island, në gjykatë për një shkelje të parkimit, doli që djali i tij te ishte më i ashpër se gjyqtari që […]

Mesazhi i fortë i ambasadorit amerikan Lu: Nuk iki pa vënë drejtësi në Shqipër

Published on :

Nuk iki pa vënë drejtësi në tregun e madh të shoqërisë shqiptare”, ka thënë Donald Lu. Ambasadori Amerikan në Tiranë, Donald Lu është i ftuar special mbrëmjen e sotme në “Portokalli”. Donald Lu rikthehet të bëjë sërish bashkë “politikën” shqiptare, por këtë herë në skenën e “Portokallisë”. Mes batutave edhe të aktorëve të “Portokallisë”, Donald […]

Të lëpini gishtat…Pulën me arra si të Përmetit nuk e keni provuar askund tjetër

Published on :

Kjo është një recetë tradicionale përmetare, shumë e shijshme, që nuk e keni provuar në asnjë vend tjetër. Ajo madje është edhe shumë e thjeshtë në përgatitje. JA RECETA: Përbërësit gjysmë pulë 2 lugë gjelle miell 2 lugë gjelle arra (të grirë) 2 vezë (të verdhat) 50 gr gjalpë kripë Përgatitja: Presim pulën në copa […]

Después que empecé a tomar esto 3 veces a la semana, no he vuelto al médico.

Published on :

Los médicos saben que cada día sale a la luz una nueva enfermedad, ahora estamos completamente sanos y mañana será otra cosa. Pero, si estamos enfermos, recurrimos a la medicina convencional. Continúa leyendo esta información. Por la razón de que estos alivian el dolor, pero lo que no sabemos es que afectan a otros órganos […]

Quita la diabetes, adelgaza rápidamente, chupa la grasa de las venas y arterias tapadas, desinflama órganos, trata hipertension, gastritis y más.

Published on :

Aunque es cierto, los médicos casi siempre recomiendan remedios que no están disponibles para los pacientes. Pero en las farmacias o clínicas se olvidan de los ingredientes naturales que también pueden curar a las personas de enfermedades graves, como la diabetes, y que se pueden obtener a bajo costo y de manera fácil y sobre […]