Pamje nga momenti kur Majlinda stoliset me medaljen e artë, flamuri i Kosovës mbi atë rus

Published on :

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) e transmetoi drejtpërdrejt ceremoninë e stolisjes së Majlinda Kelmendit me medaljen e artë të Lojërave Evropiane, ku kosovarja triumfoi në kategorinë e peshave deri në 52 kilogramë. Përveç stolisjes së Majlinda Kelmendit, në videon e mëposhtme mund ta shikoni edhe momentin e antonimit të himnit të Kosovës. Rrugëtimin drejt së […]

Rashica: Nuk e ndërroj Kosovën, edhe po të më kërkonin 100 kombëtare

Published on :

Këtë javë, n’Kosovë Show ka qenë ylli i Kombetares së Kosovës në futboll, Milot Rashica. Ai ka shpalosur detaje të jetës dhe karrierës së tij, duke zbuluar edhe disa të pathëna. Ka thënë se është krenar që është pjesë e “Dardanëve”, dhe është shprehur i lumtur për fitoren ndaj Bullgarisë, ditë më parë. I pyetur […]

Lojtarët këndojnë “për Kosovë jetën kemi me dhanë”

Published on :

Kosova ka marrë pikët e plota në Sofje, duke e mposhtur 3-2 Bullgarinë. Kosova e ka dominuar Bullgarinë në të gjitha aspektet në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Vasil Levski”, dhe ka marrë fitore dramatike duke fituar në fund 3-2, raporton Gazeta Express. Rashica, Muriqi dhe Elbasan Rashani shënuan për Kosovën për t’i marrë […]

Milot Rashica nuk ka të ndalur, Werder kalon në epërsi ndaj Schalke 04 (VIDEO)

Published on :

Werder Bremen ka kaluar në epërsi ndaj Schalke 04 në stadiumin “Veltins Arena”, shkruan GazetaOlle. Autori i golit është sulmuesi i talentuar i Kosovës, Milot Rashicës në minutën e 65′. Ndeshja po zhvillohet dhe Rashica me shokë duan të shënojnë edhe golin e dytë. /GazetaOlle/ What a strike from Milot Rashica 👏 @kosovanfooty pic.twitter.com/VE6Ai0bisU — […]

Ronaldo poston foto në shtrat me Georginën, fansat kapin detajin e pabesueshëm

Published on :

Cristiano Ronaldo po shijon në maksimum lidhjen e tij me Georgina Rodriguez, madje së shpejti do e zyrtarizojë këtë mardhënie me një ceremoni martesore. Duke përfituar nga pauza e kampionatit, portugezi po shijon me të fejuarën e tij disa pushime të shkurtra. Sulmuesi i Juventusit ka publikuar një foto në llogarinë e tij në Instagram, […]

Pse Florian Marku injoron himnin kombëtar

Published on :

Florian Marku ka dhënë një intervistë për emisionin ‘SevenBizz’. Ai shumicën e kohës bën hyrjen me këngë të reperit Noizy. Por, pse Florian Marku injoron himnin kombëtar? Ai tregon për emisionin ‘SevenBizz’ me Meriton Mjekiqin arsyen pse bën këtë përzgjedhje, të cilën mund ta dëgjoni në videon më poshtë:

Gruaja e shqiptarit e akuzoi për përdhunim, reagon ashpër Cristiano Ronaldo

Published on :

Po bën bujë këto ditë lajmi se Ronaldon e kanë akuzuar për përdhunim. Së fundmi u zbulua se 34-vjeçarja që akuzon futbollistin është bashkëshortja e një shqiptari. “Kathryn Mayorga u diplomua për gazetari në Universitetin e Nevadës, Las Vegas. Pas një kohë të shkurtër pas diplomimit në 2008, ajo u martua me të dashurin e saj, […]

De Biazi i bëhet “ferrë” Panuçit, do e ketë para syve edhe ndaj Izraelit

Published on :

Kombëtarja shqiptare do të luajë të premten në orën 20:45 ndeshjen kundër Izraelit e vlefshme për Ligën e Kombeve. I pranishën në “Elbasan Arena” do jetë edhe ish-trajneri Xhani De Biazi. Pavarësisht se ai ka pasaportë shqiptare dhe është shtetas në vendin tonë, normalisht ardhja e tij kaq shpesh është edhe një lloj presioni për trajnerin Panuçi. […]

Video e stërvitjes së parë të Ronaldos me Juventusin, shikoni çfarë bën

Published on :

Cristiano Ronaldo dje ka mbajtur stërvitjen e tij të parë me Juventusin. I rikthyer nga pushimet bashkë me lojtarët tjerë që kanë qenë pjesëmarrës në Botëror, portugezi ka mbajtur stërvitjen e tij të parë. Bashkë me të ishte edhe Dybala, Cuadrado, Higuain e Bentancur. Gjatë stërvitjes, ata e kanë bërë edhe një sfidë. Përveç vrapimeve […]

Ozil fton kamerën brenda shtëpisë së tij, pamje mahnitëse

Published on :

Mesut Ozil, futbollisti që la futbollin ndërkombëtar pas kritikave të mëdha që mori për shkak të një fotografie që ai e bëri me presidentin turk Erdogan, ka një shtëpi mahnitëse. Ai ftoi kamerën në shtëpinë e tij, për një shëtitje brenda saj dhe për t’ua dhënë gjithë tifozëve mundësinë që ta përjetojnë atë – dhe […]