Vjehërr e re me veshje të njëjtë tradicionale

Published on :

Se njihen si vjehrra e reja me raportet më të mira në këtë aspekt kjo gjë është e ditur qysh kur Learta u bë pjesë e familjes Behluli. Dhe jo rastësisht i përkon edhe teksti i këngës” Hajde nuse, reja jeme kam met dasht si qiken teme”, pasi që Shyhretja këtë e ka dëshmuar dhe […]

Kaq shumë është rritur vajza e Diellza Kolgecit

Published on :

Disa muaj më parë modelja e njohur kosovare Diellza Kolgeci u bë nënë për herë të parë. Ajo dhe basketbollisti Fisnik Rugova u bënë prindër të një vajze, të cilën e kanë quajtur Helena, shkruan“Kosovarja”. Ata nuk hezituar asnjëherë për ta prezantuar vogëlushen para publikut. Nga imazhet që kanë ndarë kohë pas kohe në rrjetet […]

Djali i Halil Kastratit e ‘kalli’ atmosferën me bashkëshorten, dalin pamje nga dasma

Published on :

Ende vazhdon të tërheq vëmendjen e publikut dasma e djalit të Halil Kastratit. Javën që lam pas djali i humanistit Halil Kastrati i jepi fund beqarisë kur lidhi kurorë me bashkëshorten Blerina. Në dasmë ishin të ftuar edhe figura nga politika dhe bota e shoubizit të cilët nderuan familjen Kastrati me prezencën e tyre në […]

Leonora Jakupi i jep “mësim” Fjolla Morinës se si bëhet koncerti në Drenicë

Published on :

Këngëtarja drenicase Leonora Jakupi, mbrëmë ka mbajtur një koncert në sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj. Koncerti i saj për nder të festës së Kurban Bajramit, kishte mbushur sheshin plotë me njerëz të cilët kishin ardhur për ta ndjekur “Live” këngëtaren e cila gëzon një respekt të madh nga vendasit e saj, shkruan Magazina.al Përveç hiteve […]

Dasma po afrohet, Afrona Dika zgjedh unazën e martesës

Published on :

frona Dika ka filluar përgatitjet e fundit para martesës. Afrona Dika dhe Blero një nga çiftet më të pëlqyera nga publiku janë në prag të martesës, çifti vetëm se kanë filluar përgatitjet e fundit. E dashura e këngëtarit ka publikuar një fotografi në Instagram, ku shihet në një argjendari duke përzgjedhur unazën e martesës. Dalë […]

Nusja e Milot Rashicës befason me veshjen në kënagjeqin e saj!

Published on :

Në kë sezonë të dasmave edhe Milot Rashica kurorëzoi dashurinë e tij me Belkizen. Sot nusja e tij ka mbajtur kanagjeqin ku edhe ka mbledhur familjarët e shoqërinë e ngushtë, shkruan “Kosovarja”. E për këtë ditë të veçantë nuk kishin se si të mos shkrepeshin disa foto për kujtime. Si një nuse tradicionale ajo duket […]

Era apo Roberti? Nora Istrefi befason me përgjigjen

Published on :

Nora Istrefi është njëra ndër këngëtaret më të dashura të publikut Përveç muzikës që bën, Nora njihet edhe për dukjen e saj atraktive të cilës këngëtarja i kujton mjaft kujdes. Ajo ka qenë e ftuar në një emision televiziv në të cilin i janë bërë pyetje të ndryshme ku këngëtarja është dashur të zgjedhë kë […]

Rasheli publikon foton që lë pak hapësira për imagjinatë dhe tregon se cila është gjëja e vetme që nuk gënjen

Published on :

Rashel Kolaneci është një prej vajzave më të komentuara në showbiz-in shqiptar. Edhe pse ka kohë që nuk e kemi parë në ekran, Rasheli vazhdon të vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që publikon në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka publikuar një foto në profilin e saj në Instagram një […]

Rikthehen në ekran Omeri dhe Nihani, dy aktorët çift në super serialin e ri

Published on :

Dy aktorët shumë të njohur turk, Engin Akyurek të cilin e njohim si Omer nga seriali “Diamante dhe dashuri” dhe Neslihan Atagul e njohur si Nihani nga “Kara Sevda”, do t’i shohim bashkë në një serial. Seriali do mbajë titullin “Vajza e ambasadorit” dhe mediat turke bëjnë të ditur se xhirimet do nisin në shtator. […]

Një yll i vërtetë, vajza e Shpëtimit dhe Mira Konçit çmend rrjetin me pamjen e saj

Published on :

Çifti i njohur i showbizit, Shpëtim Saraçi dhe këngëtarja Mira Konçi prej vitesh janë larguar në SHBA ku dhe së bashku me familjen kanë vazhduar jetës e tyre atje. Mirëpo, këtë vit ata kanë udhëtuar drejt vendlindjes dhe nëpërmjet disa fotove kanë treguar se po i kalojnë pushimet në jug të Shqiptarisë. Bashkë me ta […]