Kripë me sheqer: kombinimi më efektiv që ndihmon në eleminimin e celulitit dhe strijave

Published on :

Celuliti mund të shfaqet për shkak të një diete të varfër ushqimore, mënyrës pasive të jetesës, por edhe për shkak të mungesës së qarkullimit të gjakut në një zonë të caktuar. Skrabi natyral që do t’ju paraqesim në këtë postim është mjaft i mirë në trajtimin e celulitit dhe strijave. Ai do t’ju ndihmojë të […]

Shëroni dhimbjet e shpinës, nyjeve dhe këmbëve me këtë recetë

Published on :

Nëse keni probleme me dhimbje në nyje, shpinë, këmbë ose qafë, kjo recetë është shërimi juaj! Receta është si vijon: -Bleni 150gr xhelatinë ushqimore në ndonjë dyqan për ta përdorur për një periudhë një-mujore. -Në mbrëmje, derdhni 5g xhelatinë (dy lugë çaji) në filxhan të mbushur deri në gjysmë me ujë të ftohtë. -Lëreni të […]

Nëse keni qime në vesh, duhet të shkoni menjëherë te mjeku. Ja përse!

Published on :

Sado e pabesueshme që mund t’ju duket, shkencëtarët së fundmi kanë gjetur një ndërlidhje mes qimeve të zeza në kanal të veshit dhe sulmeve në zemër. Fillet e këtij studimi datojnë qysh nga viti 1973, kur New England Journal of Medicine kishte publikuar studimin e Dr. Sanders T. Frank dhe ekipit të tij, të cilët […]

Dieta me mjedra, për 3 ditë, 2 kg më pak

Published on :

Mjedrat janë një frut i preferuar për shumë persona. Me konsumimin e tyre shpejtë ngopeni, pa kalori të panevojshme, kurse përmbajtja e lartë e fibrave, antioksidantëve dhe vitaminave na ndihmon të dobësohemi. Shikoni këtë dietë me mjedra me ndihmën e së cilës mund të dobësoheni 2 kilogramë për 3 ditë. Mjedrat janë frut i verës […]

Çelësi për të bërë petulla të përsosura në çdo kohë

Published on :

Petullat, një vakt ideal për mëngjes, jo gjithmonë mund të përgatiten në mënyrën më të mirë të mundshme. Problemi mund të jetë tek mielli, gatimi në temperaturë të lartë apo gatimi me gjalpë ose vaj të një cilësie të ulët. Gjalpi përmban shumë yndyrë, ndaj nuk është shumë e rekomandueshme skuqja e petullave me të. […]

Këto janë llojet e njerëzve që ASNJËHERË nuk duhet të konsumojnë HUDHRA!

Published on :

Përgjatë viteve, njerëzit i kanë përdorur hudhrat si ilaç për të parandaluar apo trajtuar sëmundje të ndryshme. Mirëpo, nëse nuk e keni ditur, janë pesë lloje të njerëzve të cilët nuk duhet të hanë hudhra. Personat që kanë probleme me mëlçi Disa elemente të hudhrave mund të bëjnë që ushqimi të mos tretet mirë dhe […]

Tmerr, shikoni si prodhohen salsiçet që hani çdo ditë

Published on :

Salsiçet janë ushqimi më i njohur i shpejt në Amerikë dhe vetëm atje hahen rreth 7 miliardë salsiçe gjatë verës. Por, pavarësisht se sa i shijshëm është ky ushqim, salsiçet janë me të vërtetë të dëmshme për shëndetin. Zakonisht ato bëhen nga mishi pulës, mishi i lopës dhe i derrit, por procesi i prodhimit përfshinë […]

Dieta me oriz: Ja si të humbisni 10 kg për 3 javë

Published on :

Dieta me oriz është njohur që në vitin 1937 nga mjeku gjerman Walter Kepner. Dieta me oriz është një dietë e ulët në kalori dhe do t’ju ndihmojë të bini në peshë shpejt dhe shëndetshëm. Kjo dietë ndahet në 3 faza, çdo fazë zgjat 7 ditë dhe përmban oriz, perime, fruta, pije të shëndetshme dhe […]

Kanceri i lëkurës kurohet me patëllxhan për vetëm 12 javë (Foto)

Published on :

Fitokemikalia e njohur me emrin BEC5 është ekstrakt patëllxhani, i cili u zbulua nga doktori Bill E. Cham, pasi dëgjoi për mjekësinë popullore nga fermerët australianë. Në fakt, ata e zbuluan këtë ilaç kundër kancerit të lëkurës duke shëruar bagëtitë. Fermerët kanë kuruar bagëtitë duke aplikuar një përbërës të bërë nga farat e frutit të […]