Kos dhe limon, recetë magjike për zhdukjen e rrudhave!

Published on :

Janë pafund produktet kozmetikë që pretendojnë se e mbrojnë fytyrën tuaj nga rrudhat, por zakonisht ato janë shumë të shtrenjta dhe rezultatet nuk janë ato që ju prisnit. Prandaj mënyra më e mirë për t’a mbajtur lëkurën tuaj larg rrudhave është të përdorni përbërësit natyralë që gjenden në kuzhinën tuaj. Priyanka Chopra, një aktore e […]

Pini ujë limoni çdo ditë, por mos bëni gabimin që bëjnë miliona të tjerë

Published on :

Miliona njerëz në mbarë botën pijnë një gotë ujë limoni çdo mëngjes. Kjo rutinë i dobishëm mbron në mënyrë efektive kundër sëmundjeve të ndryshme dhe kushteve shëndetësore, pasi ajo është e pasur me vitamina dhe ushqyes të tjerë. Këto përforcojnë sistemin imunitar dhe vajrat esenciale dhe antioksidantët në limon nxisin shëndetin e përgjithshëm në shumë […]

E pabesueshme, por e vërtetë! Shikoni çfarë i ndodh trupit nëse pini lëng domateje për 60 ditë

Published on :

Shumë prej jush mbase nuk i dinit përfitimet shëndetësore që sjell lëngu i domates, nëse e konsumoni çdo ditë. Një studim i bërë kohëve të fundit nga disa shkencëtarë tajvanezë tregojnë se konsumimi i një gote lëng domatje çdo ditë për 2 muaj do t’ju sjellë përfitime të shumta në shëndet, do t’ju rrisë metabolizmin […]

Hiqni 3 kg në një javë me këtë recetë fantastike. Ajo do të transformojë barkun tuaj

Published on :

Për të humbur peshë shpejt dhe për të patur një bark të sheshtë nuk ka produkte që bëjnë mrekullira. Nëse vërtetë e dëshironi këtë, ju duhet të ndryshoni zakonet tuaja sepse me vendosmëri dhe vullnet, ju mund të keni barkun që dëshironi në një kohë të shkurtër. Dhjami i vendosur në bark është shumë i […]

Kjo recetë po i çmend të gjithë: Bëhu me flokë duke përdorur bananen

Published on :

Ka shumë produkte për kujdesin dhe rritjen e flokëve, por ata janë shumë të shtrenjta dhe nuk japin efekte shumë pozitive. Nisur nga kjo arsye, janë të shumtë edhe produktet natyrore që ideohen, testohen dhe provojnë efekt të zbuluar nga njerëz të rëndomë, ose të lëmisë. Një produkt i tillë ka bërë “zhurmë” të madhe […]

Përdoreni këtë serum të vitaminës E për 3 netë dhe lëkura juaj do të shkëlqejë si princeshë

Published on :

Të gjithë e dimë se sa e dobishme është vitamina E për lëkurën tonë. Kremrat e pasura me vitaminë E janë lehtësisht të disponueshme, por shumica e tyre janë shumë të shtrenjta. Sot ne do të ju tregojmë se si të bëni një serum shtëpiak të vitaminës E, që mund të japi rezultate në një […]

Nëse veshkat tuaja janë në rrezik, trupi do t’ju japë këto shenja, mos i injoroni

Published on :

Rreth 90% e njerëzve nuk i kuptojnë shenjat e para të sëmundjeve të veshkave, ndaj edhe i kapin ato në faza të avancuara, ku shumicën e rasteve veshkat kanë dështuar. Ja disa nga simptomat më kryesore të mosfunksionimit të veshkave: Rritja e presionit të gjakut: kjo simptomë vjen kur veshkat kanë një dëm të konsiderueshëm. […]

Përgatitja e një torte të shijshme nis nga një pandispanjë e mirë! Ja receta

Published on :

Baza për shumë ëmbëlsira, veçanërisht për torta. Nuk ka ndonjë filozofi në përgatitjen e saj, ndaj nuk keni pse t’i drejtoheni pastiçerive. Recetën jua japim ne, ju mjafton të nisni nga puna. Përbërësit: 6 vezë, 250 gr sheqer, 80 gr miell, 80 gr niseshte, gjalpë Përgatitja: Shtojmë të bardhat e vezëve bashkë me sheqerin në […]