5 Bimët më të rrezikshme, që duhet të hiqni menjëherë nga shtëpia juaj!

Published on :

Ne të gjithë e dimë se bimët janë jashtëzakonisht të mira dhe të dobishme për ne, veçanërisht bimët e brendshme. Kjo për shkak se ata pastrojnë ajrin, sigurojnë oksigjen dhe thjesht rifreskojnë shtëpinë tonë dhe e bëjnë atë më të rehatshme për të jetuar. Por, duhet të jeni të kujdesshëm, sepse ka disa bimë që […]

Mjeku i njohur: E keni të ndaluar nga mjeku të përdorni hudhër nëse vuani nga kjo sëmundje

Published on :

Ka njerëz që nuk duhet të konsumojnë hudhër. Keto njerez bejne pjese ne nje nga grupet e mëposhtme: Njerëz që kanë probleme të mëlçisë Hudhra është e njohur për efektet e saj antibakteriale dhe antivirale dhe kjo është arsyeja pse disa njerëz e konsumojnë atë.Mirepo hudhra përmban substanca të caktuara që mund të shkaktojnë stimulim […]

Kirurgu më i njohur i zemrës tregon se çfarë e shkakton sëmundjen e zemrës në të vërtetë

Published on :

Ai pohon se ata ishin gabuar kur besonin se sëmundja e zemrës ishte shkaktuar nga kolesteroli i lartë i gjakut. Ai thotë se trajtimi i zakonshëm përfshin medikamente për të ulur kolesterolin dhe një dietë pa yndyrna, por është joefektive. Ai thotë se trajtimi i sëmundjeve të zemrës duhet të ndryshojë pas zbulimit se sëmundja […]

Vera po vjen! Ky është kremi natyral që heq kallot nga këmbët

Published on :

Cilido që të jetë shkaku i krijimit të kallove në këmbë është thelbësore t’i kushtoni vëmendje dhe kujdes, pasi ato mund të shkaktojnë kërpudha, aromë të pakëndshme, madje edhe sëmundje të ndryshme. Lajmi i mirë është se ka disa formula natyrale që mund të ndihmojnë në eliminimin e tyre, duke i kthyer këmbëve bukurinë e […]

Eliminoni kilet e tepërta në një natë të vetme, me këtë dietë emergjente!

Published on :

Dieta e ashtuquajtur ’emergjente’ është një plan diete me efikasitet tepër të shpejtë. Është ideale për njerëzit që janë të detyruar me kohë për stërvitje të rregullta dhe është veçanërisht e përshtatshme për ata që kanë një ngjarje të rëndësishme që vjen, por shumë pak kohë për të “hedhur jashtë peshën shtesë”. Kjo plan diete […]

Përfitimet e Mrekullueshme Shëndetësore Të Farave Të Limonit

Published on :

Farat e limonit janë të ngrënshme dhe plot vlera mirëbërëse për shëndetin. Këto fara përmbajnë sasi të mëdha të antioksidantëve dhe vitaminës C. Farat përmbajnë amino acide dhe proteina të cilat i bëjnë mirë organizmit. Vlerat Shëndetësore Të Farave Të Limonit Pastrimi i Organizmit Farat kanë vlera të pasura për pastrimin e organizmit nga toksinat […]

Kefiri – Si Përgatitet Pija e Jetëgjatësisë

Published on :

Kefiri është një nga super ushqimet më të kërkuara të momentit. Me shijen e tij karakteristike, që vjen pak si e athët, ai është i pasur me probiotikët që kemi dëgjuar kaq shumë. AgroWeb.org ju sjell mënyrën se si ta përgatisni në shtëpi këtë pije plot vlera. Çfarë është Kefiri? Kefiri është një produkt bulmeti […]

Ndiheni të turpëruar? Ja si ta eliminoni erën e këmbëve [FOTO]

Published on :

Në këtë sezon ku djersitja është më e madhe era e keqe e këpucëve kthehet në shqetësim për shumë persona. Ka shumë arsye pse këpucët mund të mbajnë aromë të keqe, sidomos nga mbajtja e këpucëve veshur për një kohë të gjatë.Kjo mund të kthehet gjithnjë në një situatë të turpshme, ndaj  po ju tregojmë […]

Zbulohet ilaçi që fshehin mjekët/ Është kuruesi më i mirë i kancerit

Published on :

Kanceri është një nga sëmundjet më të rënda, mijëra njerëz diagnostikohen me të. Në disa raste ai shërohet me sukses, sidomos nëse zbulohet me kohë. Ajo që krejt mjekët jua thonë është se, për shërimin e tyre nevojitet kimioterapia. Hulumtimet kanë treguar se kimioterapia e dobëson organizmin e njeriut dhe se ata nuk mund të […]

A duhet t’i hani organet e brendshme të kafshëve? Kjo është e vërteta

Published on :

Ka shumë persona të cilët nuk konsumojnë mish të organeve për shkak se mendojnë që nuk janë të shëndetshme, sepse ato filtrojnë toksinat nga trupi i kafshëve. Shpesh, kjo bëhet edhe një problem duke çuar në neveri ndaj këtyre pjesëve të mishit. Por, duhet të dini se mishi i organeve, sidomos mëlçisë janë plot multivitamina. […]