Doni të peshoni 25 kg më pak në dy muaj? Ndiqni vetëm këto truke

Published on :

Humbja e peshës është shumë e thjeshtë, nëse dini truket e duhura. Nëse pijet dietike dhe programet për eliminimin e peshës nuk fuksionojnë, atëherë ndiqni këto rregulla bazë. Do t’jua bëjnë më të lehtë procesin e humbjes së peshës. 1. Zgjidhni ushqime me kalori të ulëta dhe me përmbajtje të lartë proteinash. Përdorni perime, fruta, […]

Përzieni këto 2 përbërës dhe shkatërroni plotësisht cistet ovariane

Published on :

Cistet e vezoreve janë një ndër shqetësimet më të mëdha të grave. Në mënyrë që të shmangni marrjen e mdeikamenteve dhe operacionet, përdorni metodat natyrale. Kjo recetë me të cilën do t’ju njohim përmban vetëm 2 përbërës dhe është jashtëzakonisht e efektshme në luftimin e cisteve. Në shqip emërtohet si bima e veshit ( ndërsa […]

Eliminoni dhimbjen e nyjeve dhe kockave. Rigjenerojini duke përdorur këtë recetë

Published on :

Dhimbja e nyjeve dhe ajo e kockave janë kaq të zakonshme në ditët e sotme. Shumë njerëz vuajnë prej tyre dhe në pjesën më të madhe përpiqen t’i trajtojnë me medikamente mjekësore. Këto dy shqetësime mund të çojnë në sëmundje të ndryshme,të cilat zvogëlojnë aftësitë tuaja dhe pengojnë aktivitetet jetësore të përditshme. Problemi me këto […]

Përzierja me qepë që pastron veshkat plotësisht nga toksinat

Published on :

Veshkat janë sigurisht një ndër organet më të rëndësishme të trupit. Ato kryejnë një sërë funksionesh shumë të rëndësishme. Janë përgjegjëse për filtrimin e toksinave nga gjaku nëpërmjet një procesi detoksifikimi që përfundon me nxjerrjen e urinës. Duan një vëmendje të herëpashershme sepse mbajnë elektrolitet të ekuilibruara dhe vlerat ushqyese të nevojshme për trupin. Problemi […]

Përbërësi më i fuqishëm për të pastruar vag inën, si edhe për të luftuar infeksionet dhe bakteriet e ndryshme

Published on :

Gratë vuajnë nga një numër shumë i madh shqetësimesh të shëndetit intim, të tilla si era vaginale për shkak të shfaqjes së kërpudhave apo infeksioneve të ndryshme. Sot ne duam t’ju tregojmë sesi të kuroni kërpudhat në vaginë dhe sëmundje të tjera të shkaktuara në zonën intime, me vetëm një përbërës natyral. Si të kuroni […]

Harrojeni depilimin dhe rruajtjen: Receta e thjeshtë largon qimet e trupit përgjithmonë

Published on :

Edhe pse mënyrat më të zakonshme për të larguar qimet e trupit janë depilimi apo rruajtja, ato zakonisht kanë efekte anësore si shenjat, skuqjet etj. Besoni apo jo, ekziston një metodë tjetër më efikase se rruajtja e depilimi, shkruan Gazeta Shneta. Metoda është pa dhimbje dhe do t’iu ndihmojë t’i hiqni qafe qimet e trupit […]

Nuk bëjmë shaka: Zhysni një gjysmë limoni në sodë buke dhe rezultatet që do të merni janë fantastike(video)

Published on :

Një shtëpi e pastër është ajo që çdo shtëpiake dëshiron të ketë. Por, të gjithë e dimë se ndonjëherë nuk është e lehtë të arrihet. Kjo është arsyeja pse në këtë artikull, ne kemi vendosur t’ ju paraqesim disa këshilla dhe truket shumë efektive shtëpiake që do t’ju ndihmojnë të keni një shtëpi të pastër […]

Hiqni 3 kg në një javë me këtë recetë fantastike. Ajo do të transformojë barkun tuaj

Published on :

Për të humbur peshë shpejt dhe për të patur një bark të sheshtë nuk ka produkte që bëjnë mrekullira. Nëse vërtetë e dëshironi këtë, ju duhet të ndryshoni zakonet tuaja sepse me vendosmëri dhe vullnet, ju mund të keni barkun që dëshironi në një kohë të shkurtër. Dhjami i vendosur në bark është shumë i […]

Kështu i zhbllokoni sinuset për 30 sekonda

Published on :

Ky është një hap shumë i lehtë dhe efikas për relaksimin e sinuseve dhe do të zgjidhni problemin e mukozës së grumbulluar pa ilaçe konvencionale. Të gjithëve u ndodh të zgjohen nga gjumi me hundë të bllokuar, sidomos gjatë sezonit të alergjive. Prandaj, ju sjellim mënyrën si t’i lironi kanalet dhe t’i zhbllokoni sinuset. Do […]

Ilaçi i lashtë i gjyshes që shëron gjithçka

Published on :

Sot do t’jua tregojmë recetën e një ilaçi tradicional gjerman i cili është përdorur për trajtimin e shumë sëmundjeve të ndryshme. Ky ilaç i përket mjekësisë alternative, ndërkaq thuhet se i trajton infeksionet, lodhjen, gripat, kolesterolin, arterosklerozën, etj. Gjithashtu është tejet fitimprurës për rastet e gurëve në veshka. Ilaçi fantastik natyral është i suksesshëm edhe […]