Paolo Fox tregon me detaje çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e horoskopit gjatë javës (17-23 Dhjetor)

Published on :

Yjet do të ndryshojnë gjithçka! Dashi: Në fillim të javës do të keni fat dhe do të ndiheni në humor të mirë, sepse Hëna do të jetë e kthyer nga shenja juaj. Në aspektin profesional do të merrni lajme të mira. Mërkuri në shenjë do t’ju ndihmojë që të vendosni kontakte me njerëz interesantë dhe […]

Thanë se janë të lidhur, Olsi Bylyku nxjerr zbuluar Fifin

Published on :

E ftuar sot në emisionin e Besit, Erionit dhe Olsit, “BE Coffee”, ishte këngëtarja shumë e dashur për publikun dhe ndër më të komentuarat në media e rrjete sociale, Fifi. Kujtojmë që Fifi dhe Olsi Bylyku u përfolën një vit më parë për një lidhje për shkak të fotove që dyshja postonin me njëri-tjetrin. Sot […]

‘Të ketë X6, shtëpi dhe fabrika’, Rita Lati tregon si e do dhëndrin

Published on :

Roza dhe Rita Lati ishin të ftuar mbrëmjen e djeshme në “Shiko kush luan” ku gjatë emisionit nuk munguan batutat nga aktorja shumë e dashur për publikun. Ndërkohë nënë e bijë u bënë pjesë e lojës “Vetëm 5 sekonda” ku në këtë sekondazh duhet t’i përgjigjeshin pyetjes. E pyetur se cilët meshkuj i pëlqejnë më […]

Donte ta befasonte të dashurin me foton seksi, detaji pas saj ia shkatërron lidhjen

Published on :

Është normale që shumë çifte, të cilët për rrethana të ndryshme duhet të largohen për një kohë të caktuar nga njëri-tjetri, të kërkojnë një mënyrë për të pasur kontakt me “të gjitha shqisat”. Sot me avancimin e aplikacioneve te komunikim shumë çifte janë në komunikim të përditshëm edhe vizual, duke marrë pamje disi më “të […]

Njihuni me shenjën më të sinqertë të horoskopit dhe arsyet janë këto

Published on :

Që prej datës 23 nëntor kemi hyrë zyrtarisht në sezonin e Shigjetarit, shenjës më aventureske të zodiakut. Kjo është një nga ato karakteristika që mesa duket vazhdon t’i përndjekë të gjithë personat e lindur në këtë shenjë, ndonëse pas tyre fshihen edhe shumë vlera të tjera. Le t’i zbulojmë së bashku. 1. Është i paparashikueshëm: […]

Kështu mund ta kuptoni nëse ju kanë bërë magji

Published on :

Misteret e magjisë e cila i tejkalon kufijtë e dijes në të cilën shumica e njerëzve jetojnë, asnjëherë nuk është zgjidhur. Magjia duket që ka ekzistuar prej mijra vitesh duke përdorur energjinë negative për t’i bërë keq njerëzve që nuk i duam. Megjithatë magjestarët përdorin aftësitë e tyre për dy lloje magjish, e bardha dhe […]

I afrohet veturës për të kërkuar para, por kur shikon brenda saj fillon të qajë

Published on :

Kemi shpërndarë histori edhe më herët të njerëzve që kujdesen për të pastrehët. Por çfarë për historitë ku të pastrehët ndihmojnë të tjerët? I vogli John Thuo është një nga shumë të pastrehët e rinj që jetojnë në rrugët e Nairobi-s në Keni. Një ditë, përderisa John po u kërkonte para shoferëve të veturave që […]

Vajza nga Indonezia këndon këngën e Ronela Hajatit

Published on :

Ronela Hajati aktualisht po shijon suksesin e këngës “Vuj”, me të cilën konkuroi në “Kënga Magjike”. Kënga e saj po pritet shumë mirë në publik, madje ajo po dëgjohet edhe në Indonezi, gjë të cilën e ka vërtetuar një fanse përmes videos që i dërgoi këngëtares. Ani pse nuk dinte shqip, fansja po tentonte të […]

Kështu mund ta shkrini akullin në xhamin e veturës brenda sekondave

Published on :

Duket se ekziston një mënyrë për ta shkrirë xhamin e veturës shpejt, pa përdorur ‘kruese’ akulli apo ndonjë pajisje tjetër për shkrirje. Videoja që do ta shihni më poshtë nga meteorologu Ken Weathers tregon një zgjidhje të thjeshtë duke përzier ujin me alkool (alkool fërkues) – në një shishe spërkatëse. Duke aplikuar këtë përzierje në […]