Ankthi, stresi dhe marramendja, ja si t’i kurojmë!

Published on :

Ankthi dhe stresi po bëhen shumë problematike për shëndetin e njerëzve, sidomos këto dekadat e fundit. Këto fenomene i vuajnë afërsisht 150 milion njerëz në të gjithë botën. OBSH parashikon që ky numër me këto diagnoza rritet dita ditës, sepse shumë shkaqe ndikojnë në përparimin e tyre si: varfëria, papunësia, mirëqenia e jetesës nën vlerat […]

Gjyshërit e vetmuar shkojnë të shohin një shtëpi për shitje, por kur gjejnë fotot mbi tavolinë habiten dhe nuk kuptojnë asgjë

Published on :

Sa më i vjeter behet njeriu, aq më te vështirë e ka te ndahet nga njerezit e tij me te dashur. Fëmijët rriten për t’u bërë prindër, blejne shtëpi të re dhe largohen. Distanca mund të rrisë vetminë dhe izolimin, veçanërisht për gjeneratat e vjetra. Një burrë e ka joshur babanë e tij të vjetër […]

Nuk keni për ta besuar! Ja për çfarë pendohen njerëzit para se të vdesin

Published on :

Bronnie Ware është një infermiere australiane e cila i ka kushtuar një pjesë të mirë të jetës njerëzve pak para se te vdisnin. Ajo ka regjistruar dëshirat e tyre të fundit në një blog të quajtur ‘Inspiration and Chai’, i cili u bë shumë popullor, përcjell Këto janë përgjigjet që ata i kanë dhënë infermieres […]

Histori: Nusja e dhanun dy herë nga vëllai

Published on :

Një ngjarje e çuditshme dhe e pazakontë kishte ndodhur 50 vite më parë në Drenicë. Në katundin me pamje të bukur ku po ngriteshin shtëpi të reja dhe po shëndritshin pullazet e kuqe mendësia e kohës nuk po bënte përparim. “Aty këtu, te disa familje, thuhet se koha nuk ka ba asnji hap. Jetojnë me […]

E zhveshur para kamerës, Marina Fara publikon bisedat e nxehta me të dashurin e ri

Published on :

Marina Fara, vajza e këngëtares Eli Fara edhe pse nuk ka zgjedhur të jetë pjesë e artit si e ëma, është kthyer në një personazh shumë të komentuar në vendin tonë. Ajo merr gjithmonë vëmendjen e mediave për fotot e saj provokuese, ku ekspozon linjat e trupit. Përpara disa kohësh ajo bëri publike dhe lidhjen […]

Vajza blen ushqime për një jetimore. Një i huaj i afrohet për të paguar, por kur ajo sheh se kush ishte ai, shtang në vend!

Published on :

Kjo vajze kurrë nuk e kishte menduar se gjate blerjes se ushqimeve ne Walmart, do te perballej me një aktor te njohur, Jon Voight, babain e Angelina Jolie. Sydney Gholston ishte në Kentaki Walmart, dhe ajo kishte gjashtë gjela deti te ngrirë në karrocën e saj. Ajo do ti dergonte ne jetimore per femijet jetime. […]

Zgjidh shpirtin e kafshës që të përshtatet, për të zbuluar mesazhin e javës

Published on :

Pranvera erdhi, vera po vjen dhe kjo është periudhë fillimesh të reja. Kini parasysh që, për t’i bërëvend të resë, duhet të hiqni dorë nga ajo që nuk ju duhet më. Për të zbuluar cili është mesazhi juaj psikik, përzgjidhni imazhin që e tërheq më shumë vëmendjen tuaj. 1. Dreri Zgjidhjet që po kërkoni janë […]

Meterologu jep alarmin: Ja çdo të ndodhë në Shqipëri nga 27 maji në 1 qershor

Published on :

Dita e sotme u karakterizua nga një mot i qëndrueshëm, me temperatura të larta, por sipas metereologut Todi Marku, gjatë fundjavës dhe në ditët e para të javës në vijim pritet që pjesa e parë e ditës të jetë e kthjellët, ndërsa pasditja me shi. Për Report TV, Marku shprehet: Duke përjashtuar ditën e sotme […]

Vajza vëmendje! Ja çfarë tregon ngjyra e periodave për shëndetin tuaj!

Published on :

Ndoshta pasi të lexoni se çfarë thotë ngjyra e periodave për shëndetin tuaj, do të bindeni të vizitoni gjinekologun tuaj. Rozë e çelët Ngjyra rozë e çelët e periodave tregon se keni nivele të ulëta të estrogjenit. Kjo gjë është e zakonshme te sportistët, sidomos vrapuesit, pasi ulin nivelet e estrogjenit. Ndonjëherë edhe çojnë në […]