Erion Veliaj ndez dritat e pemës, por Ajola nuk merr pjesë, kryebashkiaku zbulon arsyen

Published on :

Mbrëmjen e sotme Sheshi Skënderbej është ndriçuar nga dritat e pemës së Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. Në shesh u krijua një atmosferë festive me korin e Liceut Artistik dhe Bandën Frymore të qytetit të Tiranës. Dhjetëra fëmijë të veshur me kapuçat e babagjyshit ishin mbledhur rreth pemës dhe krebashkiakut Erion Veliaj i cili u […]

Gjimnazi në Liverpool ndalon nxënësit të vishen me xhupa nga markat e shtrenjta

Published on :

Një shkollë e mesme në qytetin e Liverpool të Anglisë ka ndaluar nxënësit që të vishen me rroba të shtrenjta në mënyrë që fëmijët e tjerë që nuk kanë mundësi t’i blejnë të mos ndihen të varfër. Gjimnazi “Woodchurch”, ka ndaluar xhupat e firmës Moncler, Canada Goose dhe Pyrenex të cilat mund të kushtojnë nga […]

Krijesa të çuditshme filmohen duke bërë ritual në ujë, askush nuk e shpjegon dot çfarë janë

Published on :

Një grup turistësh në Tajlandë janë përballur me një situatë aspak të zakonshme. Ata kanë filmuar disa krijesa të çuditshme, teksa shihen duke bërë disa rituale mjaft të habitshme. Videoja është filmuar në Raily Bay në Tajlandë, ndërsa dëshmitarët shprehen se ndihen të tronditur nga ajo se çfarë panë. Pamjet janë regjistruar nga Jamail Kawai, […]

Pretendonte se shëronte magjinë, arrestohet mjeku i njohur popullor

Published on :

Autoritetet kosovare kanë vënë në pranga mjekun popullor, Hysri Peqani, ose i vetëquajtur Burdushi. Ai u bë mjaft i famshëm, pasi pretendonte që shëronte magjinë, xhindët apo deri tek problemet tek çiftet. Peqani dyshohet për vepra penale shmangie tatimi dhe mashtrim, ndërkohë që gjatë arrestimit i janë gjetur edhe armë apo municione në shtëpi. Sipas […]

“Nxënësit i nxorëm nga dritarja dhe i çuam në urgjencë”, pamje nga aksidenti në Qafë-Thanë

Published on :

Pasditen e sotme ka ndodhur një aksident në Qafë-Thanë, ku një autobus me nxënës nga Roskoveci për pak sa nuk ka përfunduar në një tragjedi. Besohet se përplasja e autobusit ka ndodhur për shkak të kushteve atmosferike, pasi shiu që vijon të bjerë ka vështirësuar jo pak kalimin në këtë aks. Sipas qytetarëve që kanë […]

Po vjen dimri, këshillat që ju duhen në rast të reshjeve të borës

Published on :

Që nga dje ka filluar sezoni dimëror për shoferët, që zyrtarisht zgjat deri me 15 mars të vitit të ardhshëm, kur makinat duhet të jenë të kenë pajisjet dimërore për të dalë në rrugë. Përveç ndërrimit të gomave të verës me ato të dimrit, shoferëve u rekomandohet që të pastrojnë mirë xhamat e makinës para […]

Zonja Meri paralajmëron të keqen për ju: Një fundvit shumë i vështirë

Published on :

Po shkojmë drejt fundit të vitit, ndërsa duket se do të ketë shumë surpriza për shenjat e horoskopit. Zonja Meri njofton se do të ketë një periudhë të vështirë për shenjat e horoskopit. Astrologe Meri thotë: Duke shkuar drejt fundit te nje viti shume te veshtire me shume pervoja dhe te papritura si edhe shqetesime […]

Astrologët paralajmërojnë fat të zi në fundjavë! Këto shenja duhet të bëjnë shumë kujdes

Published on :

Kjo fundjavë do të ketë pasoja negative në jetën e disa prej shenjave të Horoskopit. Astrologët bëjnë thirrje që disa prej 12 shenjave të bëjnë shumë kujdes gjatë fundjavës, pasi ripozicionimi i ri i yjeve do të sjellë efekte negative. Ja parashikimi i yjeve për fundjavën: DASHI 21. mars – 20. prill Gjate kësaj jave […]

Tiranë/ Taksisti hap dyert dhe çan gomat e makinës që i ka zënë vendin e parkimit

Published on :

Me siguri i keni vënë re vendet e shënjuara vetëm për taksitë në Tiranë, e ndoshta ajo që nuk keni ditur është se taksistët paguajnë taksë vjetore të konsiderueshme për atë vend. Por përtej këtyre, në redaksinë JOQ Albania ka ardhur një rast i kapur në flagrancë teksa një shofer-taksist i ka çarë gomat një […]