Zorra e trashë stimulon sistemin e tretjes, ruan ekuilibrin e ujit në trup dhe rregullon sistemin imunitar. Një nga funksionet e saj kryesore është heqja e toksinave nga trupi. Ushqimi që ne konsumojnë ka nevojë për 24 orë për të kaluar nëpër trup, ndërsa ushqimi i cili është i ulët në vlera ushqyese mund të qëndrojnë edhe për 70 orë, që sjell depozita të mëdha mbeturinash. Kjo sjell probleme me kapsllëkun, një shqetësim që prek shumë njerëz.

Disa nga shenjat kryesore të kapsllëkut lidhen me:

Shëndetin e dobët.
Lodhje.
Luhatje humori.
Infeksion i fshikëzës ose infeksione vag.inale.
Dhimbje dhe fryrje barku.

Për fat të mirë ka një mënyrë shumë efektive, një program prej 10 ditësh që pastron zorrën e trashë plotësisht.

Përbërësit:

¼ lugë gjelle piper i kuq.
300 ml ujë.
½ limon (lëngu).
2 lugë gjelle shurup panje.

Përgatitja:
Kombinoni në një enë ujin, lëngun e limonit, piperin e kuq dhe shurupin e panjës. Përziejini mirë që përbërësit të kombinohen plotësisht me njëri-tjetrin. Pijeni atë 5-8 herë në ditë në sasi të vogla.

Rekomandohet të përdoret për një periudhë prej 10 ditësh. Pas përfundimit të kësaj kure jo vetëm që do të kenë një organizëm tërësisht të pastër, por do të mund të hiqni edhe 8 kilogramë nga trupi juaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *