Habitet mjeku në Tiranë, s’do ta besoni çfarë nxori nga veshi i kësaj vajze

Published on :

Teksa e gjithë bota shkojnë të paktën një herë në gjashtë muaj tek mjeku i veshëve për të bërë pastrimin e tyre periodik, shqiptarët jo vetëm që nuk e kanë këtë kulturë, por prej kohësh fusin në vesh çfarë t’u dalë para.

Duke nisur nga kunjat e veshëve, të cilat nga shumë mjekë nuk këshillohet të përdoren,vazhdo lajmin e plote

Burri që është burrë: 11 mënyrat si kanë ndryshuar meshkujt shqiptar vitet e fundit

Published on :

Bota evolon, ndryshon dhe sigurisht me të ndryshojnë edhe vetë njerëzit. Sjelljet, standartet, qëllimet, pamja e femrave dhe e meshkujve ka ndryshuar. Sot “Xing.al” ka zgjedhur të flasë si kanë ndryshuar e përparuar meshkujt shqiptarë në dekadat e fundit. Me nota humori pa dashur t’i fusim në një thes, ja 11 ndryshimet më të dukshme […]

Luana udhëton me helikopter privat, acarohet keq Marina Vjollca

Published on :

Pas një periudhe të mbushur me koncerte dhe xhirime, moderatorja e njohur Luana Vjollca është larguar nga Shqipëria për pushime. Si fillim ajo ishte në Monte Carlo dhe ditën e djeshme nëpërmjet disa postimeve ka treguar se ka udhëtuar drejt Channes. Luana ka publikuar një video ku shihet duke udhëtuar me helikopter privat, ndërkohë që […]

Nuk tregoi se është e krishterë, Angjelina nga Peja agjëroi ramazanin me kolegët e punës

Published on :

Në vendin tonë përherë ka pasur respekt dhe tolerancë fetare. Madje një shembull të rrallë e që vlen të duartrokitet është edhe ai i qytetares nga Peja. Bashkëpunëtori i saj, e ka rrëfyer këtë ngjarje të shkurtë, por që ka marrë mjaftë pëlqime në llogarinë Facebook. Ardiani ka treguar se si Anxhelina, ndonëse i përket […]

Emigrantja në Greqi i thotë se s’është krenare për origjinën, Ilda Bejleri i kthehet

Published on :

Moderatorja e njohur Ilda Bejleri pak ditë më parë ka qenë me pushime në Mykonos të Greqisë ku dhe siç duket i ka bërë përshtypje fakti se shqiptarët atje nuk e pranojnë origjinën e tyre. Në një postim në Instastory, moderatorja i ka pyetur fansat: “Dini gjë pse në Greqi ka shqiptarë që flasin shqip […]

Koha vrapon: Hygerta Sako tregon si dukej 10 vite më parë

Published on :

Ish-miss Shqipëria, Hygerta Sako, prej vitesh ka qenë shumë aktive në media  dhe është komentuar gjatë për jetën e saj private. Siç dihet ajo tashmë prezanton një emision sportiv në TVSH dhe është mjaft aktive në rrjetet sociale ku vazhdimisht publikon foto nga përditshmëria. Së fundmi, moderatorja është bërë nostalgjike dhe është kthyer pas në […]

“Isha e lumtur sepse kisha ditëlindjen… kur hyra në shtëpi, mora vesh që babai nuk ishte më!”

Published on :

“Kur erdhëm këtu ishte shtëpia plot me njerëz, të gjithë ishin me të zeza dhe po qanin. Aty e kuptova se…” Këto fjalë dalin nga goja e një vajze 10 vjeçare shqiptare. Katerina quhet. Jeton në skaj të qytetit të Ballshit, larg të tjerëve dhe së bashku me motrën e saj 14 vjeçe, Kristinën, vëllain […]

I shtrembërohet shtylla kurrizore çdo ditë dhe po i dëmtohen organet, vajza nga Kukësi bën apelin rrëqethës

Published on :

Një vajzë e re ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania dhe ka bërë një apel për ndihmë. Vajza me emrin Biljana Beqiraj tregon se vuan nga shtrembërimi i shtyllës kurrizore. Shtylla e saj kurrizore vazhdon të shtrembërohet çdo ditë dhe asaj janë edhe duke iu dëmtuar edhe organet e tjera. Vajza e re thotë […]