E kritikuan se s’kishte bibliotekë në shtëpinë luksoze, reagon Oni Hysenbelliu

Published on :

Bëri bujë ditën e djeshme në media një video ku biznesmeni i njohur Fatmir Hysenbelliu tregonte ambientet e shtëpisë 20 milionë dollarëshe. Shtëpia e tij luksoze u komentua gjatë dhe çdo detaj mori vëmendjen e të gjithëve. Mirëpo, të shumtë ishin ata që iu kthyen kundër Onit për faktin se në shtëpinë e tij madhështore […]

Ndërron je.të bashkëshorti i Vaçe Zelës, një histori e veçantë dashurie 52 vjeçare

Published on :

Ka ndërruar jetë ditën e djeshme Pjetër Rodiqi, bashkëshorti i Vaçe Zelës,pasi humbi betejën me sëmundjen e rëndë që po përballej. Vaçe Zela u nda nga kjo botë më 6 shkurt 2014, ndërsa historia e tyre e dashurisë ishte e veçantë. Dyshja kanë qenë bashkë për plot 52 vite. Ndohja e dy të rinjve ka ndodhur në vitin 1963, […]

Djali go.det me sëpatë të atin, në gjendje të rëndë i moshuari në Lushnje

Published on :

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotshëm në Lushnje, ku një burrë i moshës 30 vjeçare ka qëlluar me sëpatë të atin e moshuar. Gjithçka ndodhi pas një sherri në familje. Zyrtarisht mësohet se rreth orës 08:00 në lagjen “Xhevdet Nepravishta” djali me inicialet D.V. pas sherrit godi.ti me sëp.atë babanë e tij, […]

Rritja e çmimit të karburantit/ Thirrja e fortë për shqiptarët: Duhet t’i “bëjmë naftën” Facebook-ut, jo protestës

Published on :

Gentian Gaba në një opinion të tijin ka shkruar se çmimi mesatar i naftës në botë është 0,99 euro për litër. Sigurisht ekzistojnë diferenca të mëdha midis shteteve të ndryshme. Sipas tij në vendet e pasura çmimet janë më të larta. Ndërsa në vendet e varfra, ose në vendet prodhuese dhe eksportuese, çmimi është tejet […]

Kjo është 27-vjeçarja që ka sjellë në jetë vajzën e vëllait të saj homosek*sual

Published on :

Një grua ka sjellë në jetë fëmijën e vëllait të saj homosek.sual. 27-vjeçarja Chapelle Cooper u ofrua që të ishte nëna zëvendësuese e fëmijës së vëllait dhe partnerit të tij. Praktikisht, ajo mbeti shtatzënë duke përdorur spermën e partnerit të vëllait duke bërë që të jetë njëkohësisht nëna biologjike dhe halla e vajzës. Scott Stephenson […]

‘Nuk do vijë bebi’, Rudina Xhunga flet për vendimin që ka marrë pas lindjes së vajzës

Published on :

Në një intervistë për emisionin “My living”, gazetarja Rudina Xhunga  ka treguar se pas lindjes së vajzës Alana, ka vendosur që të mos bëjë më fëmijë. E pyetur nëse mendon që mund të ketë  një tjetër fëmjë në familjen e saj, Rudina u përgjigj: “Nuk do ketë fëmijë tjetër, e kemi mbyllur me Alanën”. “Alana […]