Çdo vajzë do të dëshironte që flokët e saj të ishin të bukura dhe të shëndetshme. Ka shumë trajtime për rritjen e shpejtë të flokëve, por në pjesën më të madhe ato janë shumë të shtrenjta dhe rezultojnë të mos jenë as efektive. Por në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë sesi të përgatisni këtë recetë në shtëpitë tuaja për rritjen e flokëve dhe përmirësimin e menjëhershëm.

Përbërësit:

Gjysmë bananeje;
1 të verdhë veze;
një lugë gjelle me mjaltë;
Gjysmë gote me birrë.

Përgatitja:
Hidhini të gjithë përbërësit në një blender derisa të formohet një masë homogjene. Shiheni me kujdes derisa masa e formuar të jetë kremoze, me qëllim që ta përdorni lehtësisht.

Përdorimi:
Aplikojeni maskën në flokët tuaj dhe lëreni të qëndrojë për disa orë. Më pas, lajeni flokun si zakonisht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *