Njerëzit që vuajnë nga kanceri e kanë shumë të vështirë për të mbijetuar, pavarësisht trajtimit mjekësor që ato marrin. Gjithësesi, është shumë e rëndësishme të ndjekin një regjim të rregullt ushqimor kryesisht, në mënyrë që të jetojnë sa më gjatë.

Ka një pije të rekomanduar pikërisht për këto njerëz, e cila ju jep energji dhe përmirson ndjeshëm sistemin imunitar. Kjo pije është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur dhe përbërësit poashtu janë tepër të lehtë për t’i gjetur.

Përbërësit:

1 kg panxhar.
1 limon.
½ karota.
3 portokalle.
3 mollë.
1 kg mjaltë.

Përgatitja:
Lajini përbërësit dhe qërojini mirë. Hidhini të gjithë përbërësit në një shtrydhëse frutash dhe lërini për disa minuta. Hidheni lëngun në një enë të pastër. Pini një gotë nga ky ilaç çdo mëngjes me stomakun bosh për të marrë më shumë përfitime.

Konsumimi në bazë ditore ju ofron vitmamina dhe vlera të tjera ushqyese thelbësore për shëndetin. Këto përbërës kanë veti kurative dhe përmbajnë komponentë që vrasin qelizat kancerogjene.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *