Kur flasim për humbjen e peshës, gjëja e parë që na vjen në mendje janë dietat dhe ushtrimet. Ato na ndihmojnë të humbim disa kilogramë shpejt, por nuk ndonjëherë nuk funskionojnë siç duhet. Problemet me tretjen e ushqimit dhe kapsllëkun e pengojnë shumë procesin e humbjes së peshës.

Poashtu, nëse metabolizmi është i ngadaltë, pavarësisht përpjekjeve tuaja për të djegur yndyrën, rezultatet nuk do të jenë pozitive.

Pyetja që shtrohet është: A mund të keni probleme me kapsllëkun nëse peshoni shumë?

Në fakt edhe mundet, sepse kapsllëku shkaktohet nga metaolizmi i ngadaltë. Kjo është arsyeja se pse shumë njerëz nuk mund të humbin peshë edhe nëse hanë për javë të tëra sallatë. Me kalimin e kohës, trupi juaj fillon të refuzojë këtë rutinë të ushqimit ose të kërkojë atë që hanit më parë.

Për të humbur peshë, trupi juaj duhet të heqë qafe toksinat dhe substancat e dëmshme. Në këtë artikull do të mësoni se si të shmangni kapllëkun dhe të humbni peshë shpejt.

Përbërësit:

2 lugë gjelle mjaltë.
1 limon.
10 pika vaj limoni.
2 gota ujë mineral.
Disa kube akulli.

Përgatitja dhe përdorimi:
Shtrydhni limonin dhe hidheni lëngun në blender. Shtoni edhe përbërësit e tjerë dhe lërini derisa të bëhet një përzierje homogjene. Në fund hidhni akullin dhe përzierja është gati për t’u përdorur. Rekomandohet ta pini çdo mëngjes në stomak bosh për rezultatet më të mira.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *