Parashikimi i motit për javën e parë të korrikut

Published on :

Java e parë e korrikut do të shoqërohet me mot kryesisht me diell dhe temperatura të lartë. Të mërkurën do të ketë vranësira të cilat gjatë ditës nuk do të jenë stabile dhe vende-vende ka mundësi të shoqërohen me reshje lokale shiu. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës […]

Varfëria ekstreme, 12-vjeçari nga Burreli i shkruante letër babagjyshit: Kërkoj pak bukë…

Published on :

Problemet e varfërisë në Shqipëri kanë arritur deri në atë pike sa të “pushtojnë” dhe mendjen e fëmijëvë. Të shkruash për babagjyshin është traditë e hershme që u jep fëmijëve mundësinë të shprehin dëshirat e tyre, por në Shqipëri ka fëmijë që nuk dinë ç’është dhurata, sepse nuk kanë marë kurrë një të tillë. Xhemali […]

Më fal NËNË, që s’të mbrojta nga gruaja ime!

Published on :

TË nderuar ! Po e shkruaj këtë letër jo thjesht që të tregoj historinë time, por edhe që t’u kërkoj burrave të mos i harrojnë nënat. Gjithashtu, do t’u kërkoja të gjitha nënave dhe grave apo vajzave që do të bëhen bashkëshorte në të ardhmen, ta mendojnë një herë veten në vend të burrave. Unë […]

Nuk jam bërë aspak pishman që tradhtova burrin!

Published on :

Nuk pendohem për asgjë! Unë që po ju shkruaj jam një nënë me dy fëmijë nga një zonë afër Korçës. Jam martuar para tetë vjetësh me një djalë që jetonte vetëm 40 minuta larg nga zona ku jetoja unë me familjen time. Për këtë djalin ndërhyri xhaxhai im. Pretendenti, që më pas u bë burri […]

Pasta natyrale me 2 përbërës që zbardh dhëmbët për 3 minuta

Published on :

Çdokush ka dëshirë të ketë dhëmbë të bardhë, të bukur dhe të shëndetshëm. Kjo është edhe arsyeja përse shume njerëz shpenzojnë shuma të mëdha parash për trajtime për zbardhjen e dhëmbëve. Por përveçse trajtimeve në klinikat dentare, ju mund të përdorni trajtimet natyrale dhe në kushte shtëpie. Jo vetëm që kushtojnë shume herë më pak, […]