Adelina e mahnitur pas Rinës, i thotë fjalët që çdo këngëtar do donte të dëgjonte

Published on :

Siç kanë lajmëruar prej kohësh reperja Rina dhe këngëtarja e njohur shqiptare, Adelina Ismaili, janë duke punuar për të sjell një bashkëpunim. Kënga ka përfunduar dhe dy këngëtaret janë duke mbyllur edhe xhirimet e fundit të klipit. Siç duket gjatë kësaj periudhe Adelina dhe Rina janë afruar shumë dhe kanë krijuar një marrëdhënie shumë të […]

Ledina hap rrugën: Vajza e këngëtares qenka një talent si e ëma

Published on :

Këngëtarja shqiptare, Ledina Çelo, siç dihet është nënë e dy fëmijëve, një djali dhe një vajze. Këngëtarja prej vitesh është larguar në Gjermani ku dhe i është dedikuar familjes dhe rritjes së fëmijëve. Së fundmi, Ledina nëpërmjet disa postimeve ka zbuluar se e bija është po aq e dhënë pas muzikës siç është edhe ajo. […]

Dy vite pas ndarjes, Xheni i BB rikthehet në krahët e Benardit

Published on :

Benard Marashi dhe Xheni Mhillaj kanë qenë një ndër çiftet më të komentuara dhe të dashura për publikun të shtëpisë së famshme ‘Big Brother’. Pas përfundimit të aventurës në reality shown e njohur ata u përfolën gjatë, mirëpo më pas dhanë lajmin se i kishin dhënë fund lidhjes së tyre. Dy vite pas ndarjes siç […]

40 vjeç por duket si 20: Rovena Stefa del me rroba banjo dhe i lë të gjithë gojëhapur

Published on :

Rovena Stefa mbetet padyshim një nga këngëtaret më të dashura për publikun, këngët e saj janë kthyer në hite dhe vazhdon të jetë shumë e komentuar edhe në media. Me imazhin e kuruar dhe trupin gjithnjë në formë, Rovena duket sikur ende është në të njëzetat, por në fakt këngëtarja është 40 vjeç. Ditën e […]

Eliminoni gurët në veshka me këtë përzierje në vetëm 8 ditë

Published on :

Veshkat janë ndër organet më të rëndësishme të trupit të njeriut që kryejnë funksione jetësore. Kështu, ata duan një kujdes të madh për t’i mbajtur larg nga sëmundjet apo infeksionet. Sipas ekspertëve, vetme në SHBA sëmundjet e veshkave vrasin më shumë njerëz se sa kanceri i gjirit apo i prostatës. Faktorët më të zakonshëm të […]

Vendoseni përzierjen në ballkon ose cepet e shtëpisë dhe s’do të keni më miza vërdallë

Published on :

Për të përgatitur ‘grackën’ për mizat që mund të mblidhen nëpër shtëpi, ju duhet të përzierni uthull molle dhe pak detergjent të lëngshëm enësh në një kavanoz. Gjithashtu mund të vendosni një frut të copëtuar në një tas, ta mbuloni atë me një mbulesë plastike dhe të krijoni disa vrima në të. Uthulla e mollës […]

Ami flet për vjehrrën: Nuk do them që kam një marrëdhënie të shkëlqyer …

Published on :

Rrallë ndodh që moderatorja e njohur Amarda Toska të flasë publiksht për familjen. Edhe në profilet sociale, hapësirën më të madhe ajo ia kushton biznesit dhe projekteve televizive. Por edhe kur është e ftuar në programe të ndryshme, përpiqet ta ruajë me fanatizëm familjen, ndaj edhe nuk prononcohet thuajse fare për të. E ftuar këtë […]