Dëshironi të zvogëloni yndyrën e tepërt të barkut? Do të habiteni se si është e mundur që një pije fare e thjeshtë mund të djegë një centimetër dhjamin e stomakut çdo ditë. Për më tepër, kjo pije jo vetëm që do të zvogëlojë yndyrën e barkut, por gjithashtu do t’ju ndihmojë në përmirësimin e aftësisë së shikimit dhe dëgjimit së bashku me funksionimin e trurit.

Për përfitime maksimale, ju mund ta përdorni këtë pije me kombinimin e ushtrimeve kardio, si dhe trajnimin e rregullt.

Kjo është receta me përbërësit përkatës:

-katër limonë
-pak xhenxhefil
-tre lugë gjelle mjaltë
-dy lugë kanellë
-rrikë (lloj perimeje) 125 gram

Përgatitja:
Merrni 125 gram rrikë (lloj perimeje) së bashku me 2 cm xhenxhefil dhe përziejeni. Më pas shtrydhni limonin dhe shtojeni me kombinimin e xhenxhefilit dhe rrikës.Tani, shtoni 3 lugë mjaltë dhe 2 lugë kanellë në përzierje.

Merrni 1 lugë të këtij shurupi dy herë në ditë para ngrënies.
Përdoreni 3 javë rregullisht për të parë efektet e mrekullueshme.

Përfitimet shëndetësore të rrikës
Eleminon me sukses bakteret që çojnë në tuberkuloz dhe gjithashtu vret parazitët në trup. Punon për të stimuluar sekretimin e lëngjeve të zorrëve, si dhe sekrecionet e stomakut së bashku me enzimë pankreatike që ndihmon në përmirësimin e tretjes. Ndikon për të përmirësuar qarkullimin e gjakut dhe funksionimin e zemrës dhe të mëlçisë.

Ky përbërës i mrekullueshëm gjithashtu ndihmon për të hequr qafe çrregullime të frymëmarrjes, gripit dhe infeksioneve të rrugëve urinare. Pastron trupin dhe përmirëson metabolizmin e tij.

Ka veti qetësuese dhe anti-inflamatore, të cilat e bëjnë të përshtatshme për shërimin e sëmundjeve. Kjo perime mund të nxisë sistemin imunitar për shkak të nivelit të bollshëm të vitaminës C në të./Shije.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *