Një akident i rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në Kavajë. Sot shkoi në tre numri i vik.timave si pasojë e këtij aks.identi.

Drejtuesi i mjetit me targë AA 615 VO ka humbur je.tën orët e para të mëngjesit të sotëm, pasi mbrëmjen e djeshme u përplas me tabelën e një karburanti në Kavajë. Viktima është Vilson Cara 23 vjeç i cili sot do të festonte ditëlindjen e tij të 24-ërt.

Shoku i tij i cili ka qenë në mjet me të, Gentjan Belba ka humbur je.tën mbrëmjen e djeshme nga përplasja e fortë. Një kalimtare gjithashtu ka ndërruar je.të. Ajo është Lumturie Demrozi, 46-vjeçe, nënë e dy vajzave. Viktima ka qenë duke kaluar në trotuar me dy vajzat e saj.

Mësohet se dy të rinjtë kishin dalë të festonin dhe shkak i këtij aksi.denti ka qenë shpejtësia e lartë.

Dy vajzat e kalimtares e cila mbeti e paje.të janë jashtë rrezikut për jet.ën. Ato janë Xhesika Demrozi, 21 vjeçe dhe Ermira 12 vjeçe.

Një lajm i mirë vjen për vajzën e madhe e cila ka dalë nga Spitali i Truamës në Tiranë dhe tashmë është në një gjendje më të stabilizuar, por ka një këmbë të thyer. Ndërsa vjaza tjetër ka marrë dëmtime më të lehta.

Por detaji që e bën me tr.agjik këtë aks.ident është fakti se të rinjtë ishin nisur për të festuar pasi njëri prej tyre, Vilson Cara kishte ditëlindjen. Të rinjtë ishin nisur për festë, pasi shoku i tyre bëntë 24 vjeç, por e kthyen në mo.rt. Ceremonia mo.rtore do të zhvillohet sot për të tre vikt.imat dhe do të mbahet në orën 17:00.

Aks.identi i rëndë ndodhi mbrëmë dhe mësohet makina që po udhëtonin të rinjtë ishte e marrë me qera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *