‘Më more jetën dhe mua’, vajza e Muhamet Likës do t’ju përlotë me fjalët për të atin

Published on :

Ditën e djeshme u nda nga jeta parodisti i famshëm i Vlorës, Muhamet Lika, i cili humbi jetën në Itali pasi kishte shkuar për një kontroll shëndetësor. Sot po mbahen homazhet për lamtumirën e tij në teatrin “Petro Marko” të Vlorës, ndërsa miqtë e tij e kanë përcjellë me dhimje të madhe dhe lot. Vajza […]

Moderatorja shqiptare flet troç: S’kam ç’e dua burrin me 200 euro rrogë

Published on :

Moderatorja e njohur e emisionit “Prive”, Liberta Spahiu është padyshim një ndër personazhet më të komentuara në media. Jeta e saj private dhe karriera kanë qenë gjithmonë të komentuara dhe në vëmendje të publikut. Liberta së fundmi ka dhënë një intervistë për emisionin “Thumb” ku e pyetur nga gazetari se nëse e do mashkullin me […]

Askush s’e dinte: ‘Kur xhirohej një film’ është bazuar mbi jetën e këtij VIP-i shqiptar

Published on :

Ndonëse askush nuk e dinte filmi i njohur shqiptar ‘Kur xhirohej një film’ që dikur fiksoi përpara ekranit të gjithë publikun është një histori e bazuar mbi jetën e vërtetë të aktorit shqiptar, Herion Mustafaraji. Në qendër të filmit është tematika e divorcit dhe pikërisht kjo histori është frymëzuar nga familja e Herionit dhe prindërit […]

Qamilja ka pasur pesë të dashur, hëngri 12 mijë eurot e vajzës sime me…’ nëna e Bleonës nuk përmbahet

Published on :

Pasurim Mata, që është babai i Qamile Matës, njëra prej pesë vajzave të a.kuzuara nga Bukurie Mata që kanë lidhje me rr.ëmbimin e vajzës dha një tjetër pistë që nuk ishte lakuar asnjëherë deri tani. Ai tha se Bleona Matën e rrëmbeu babai i saj biologjik, pasi Bukurie Mata kishte një lidhje jashtëmartesore. Por mbrëmjen […]

‘E dua vajzë’, Klea Huta flet për herë të parë për shtatzëninë

Published on :

Prej 3 vitesh tashmë moderatorja e njohur Klea Huta dhe kantautori Elgit Doda janë kthyer në një nga çiftet më të dashura për publikun shqiptar. Ata janë shumë të dashuruar me njëri-tjetrin dhe nuk ngurrojnë që t’i shprehin ndjenjat e tyre publikisht. Pak ditë më parë në media bëri bujë një deklaratë e Elgitit i […]

Mimoza publikon fotot nga plazhi, Seldi do çmendet kur ta shohë

Published on :

Muaj më parë bëri bujë në media ndarja e këngëtares, Mimoza Shkodra nga Seldi Qalliu. Ndarja e tyre mori një vëmendje të madhe në media, por më vonë secili vazhdoi karrierën dhe jetën e tij të ndarë. Ata prej kohësh janë përfolur për bashkëpunimet e tyre të reja dhe Seldi gjithashtu është komentuar për raportin […]

Prisni ditët plot diell? Meteorologët japin lajmin e bukur për qershorin

Published on :

Po planifikoni te beni pushime ne Qershor? Sipas parashikimeve moti nuk pritet të jetë fort i favorshëm për ata që kanë planifikuar pushime në plazh gjatë muajit qershor. Reshjet e shiut do të na shoqërojnë jo vetëm në ditët e mbetura të Majit, por edhe përgjatë Qershorit. Dhe sinoptikanët kanë parashikuar që ndryshe nga sa […]

‘ Humba një vëlla’, Hamo rrënqeth me fjalët që thotë për Muhamet Likën

Published on :

Ditën e djeshme të gjithë janë tronditur pas lajmit se aktori i njohur i humorit, Muhamed Lika u nda nga jeta në moshën 65-vjeçare. Ai ndërroi jetë në Itali ku dhe kishte shkuar për një kontroll shëndetësor. Ndërsa ditën e sotme në teatrin Petro Marko në Vlorë janë zhvilluar homazhet dhe i është dhënë lamtumira […]

U nda nga i dashuri pas 10 vitesh, ‘Asu’ martohet me futbollistin e njohur

Published on :

Pas 10 vitesh bashkë, aktorja turke Melisa Asli Pamuk dhe Tolga Sala i dhanë fund lidhjes dy muaj më parë. Të dy ishin aktorë të njohur për publikun shqiptar. Melisa Asli Pamuk ka luajtur rolin e “Asus” në serialin “Kara Sevda” ndërsa Tolga Sala rolin e “Xhemilit” në “Çukur”. Vetëm dy muaj pas ndarjes nga […]