Zieni lëkurat e patates me ujë! Zgjidh një nga problemet më të mëdha të femrave!

Published on :

Flokët e thinjura janë një nga problemet më të mëdha të femrave në ditët e sotme, andaj ato do të bënin çdo gjë që është e mundur për të shpëtuar prej këtij problemi. Shumë produkte kozmetike dhe bojra të ndryshme janë zgjidhja e këtij problemi, por metodat natyrale mbeten gjithmonë më të mirat. Nëse jeni […]

Zgjidh një sy dhe zbulo karakterin tënd

Published on :

1. Jeni një person i hapur, një shpirt i mirë. I dhuroni mirëseardhje çdokujt në jetën tuaj. Preferoni të rrezikoni dhe të lëndoheni se sa të mos provoni fare. Prioriteti juaj kryesor është t’i ndihmoni të tjerët. 2. Jeni për të mirën e përgjithshme. Gjithmonë shikoni për të bërë gjëra të mira për komunitetin tuaj. […]

Truku me aspirinë që të gjithë gratë duhet ta dinë. Rezultatet janë të shkëlqyera!

Published on :

Aspirina është një nga medikamentet më të njohura dhe më të përdorura në të gjthë botën. Përveç heqjes së dhimbjes, ajo ka edhe funksione të tjera në shtëpi që do t’ju habisin. Lexoni artikullin e mëposhtëm për të besuar mrekullitë që ofron ilaçi më i popullarizuar. Me këto truke do të kurseni shumë nga koha […]

Pamje dramatike/ Kamioni frenon me shpejtësi, fëmija shpëton për fije të perit

Published on :

Këto janë pamjet dramatike të një aksidenti që mund të kishte rezultuar fatal. Shoferi i një kamioni në Norvegji, ka vepruar me shumë shkathtësi kur një fëmijë i doli para, teksa zbriti nga autobusi i shkollës. Nëse ai nuk do të kishte frenuar menjëherë, pasojat do të ishin fatale për fëmijën. Videoja është publikuar në […]

Fero hiqet si i pasur, por ‘ligjin’ në shtëpi do e bëka Arbenita! Nuk ua merr mendja sa para fiton modelja

Published on :

Arbenita Ismaili dhe Fero janë kthyer shumë shpejt në një prej çifteve më të komentuara në showbizz-in shqiptar. Çdo detaj të ri që mësojmë nga çifti, nuk mundemi t’a anashkalojmë pasi vëmendja ndaj tyre është mjaft e madhe. Fero shpeshherë në klipe e tekste këngësh apo intervista tregon se ka fituar shumë para me karrierën si […]

Kaq e pati dhe beqaria, këto janë dy shenjat e horoskopit që do të gjejnë dashurinë e vërtetë këtë pranverë

Published on :

Sipas legjendave çdo person ka një shpirt binjak të cilin do ta takojë herët a vonë, megjithatë, jo të gjithë e kanë këtë fat dhe shpesh është shumë e vështirë për të gjetur partnerin e duhur. Por asgjë nuk u shpëton yjeve, sidomos kur bëhet fjalë për çështjet e zemrës. Astrologët kanë përcaktuar cilat janë […]

Këmbë të relaksuara, zhdukje e variçeve infeksioneve dhe erës së keqe të këmbëve! Uji çudibërës që mund ta bëni në shtëpinë tuaj

Published on :

Ne jetojmë në një epokë moderne e cila ndikon shumë në mënyrën se si jetojmë dhe gjithashtu në gjendjen e trupit dhe shëndetit tonë. Një nga pjesët e trupit e cila ndikohet nga kjo mënyrë e jetesës janë  këmbët. Këmbët janë shtyllat për tërë peshën tonë të trupit dhe për shkak të kësaj më së […]