Këto janë tre karakteristikat që i kanë gratë që tradhtojnë burrat

Published on :

Ekspertët kanë zbuluar se gratë me tre cilësi të veçanta kanë më shumë gjasa t’i tradhtojnë partnerët e tyre. Sipas një studimi të ri, gratë që e përshkruajnë veten si “të vetmuara” dhe “të forta” kanë më shumë gjasa të tradhtojnë… por nëse Zonja juaj është shtëpiake, ajo ka më shumë gjasa të jetë një […]

Zyrtarisht 15 muajshe: Kjo foto e Khloes së Zaiminës do t’ju zbukurojë ditën

Published on :

Këngëtarja e njohur Zaimina Vasjari është tepër aktive në rrjete sociale, ku publikon shpesh foto të ëmbla me të voglën e saj Khloen, e cila ka mbushur plot 15 muaj nga ardhja në jetë. Në Instastory, këngëtarja ka publikuar një pozë të vogëlushes, ku shohim se sa shumë është rritur Khloe dhe ngjashmërinë e madhe […]

Rusia përdor balenën për të spiunuar, zbulohet nga peshkatarët

Published on :

Peshkatari norvegjez ka zbuluar një balenë beluga, me një kamerë të ngjitur në trup, duke nxitur spekulime se kafsha i përket Marinës Ruse. Ekuipazhi punoi së bashku për lirimin e kafshës nga shiritat që ndihmonin në ngjitjen e pajisjes të shtunën. Një nga peshkatarët i tha transmetuesit shtetëror të Norvegjisë, NRK, që kërceu në ujin […]

Kopje e të atit: Shihni sa është rritur Krena e Florjan Binajt

Published on :

Aktori i spektaklit të humorit “Portokalli”, Florjan Binaj, është një ndër figurat më të njohura e të komentuara të showbizit shqiptar, i cili shkrin së qeshuri publikun me rolet e batutat e tij. Fjorjani është tepër aktiv në rrjete sociale, megjithatë, rrallëherë ai ndan me ndjekësit momente private me familjen e tij; bashkëshorten dhe dy […]

Aktorët tregojnë kur u hoqën shkronjat nga fasada e ”Teatrit Kombëtar”: Erdhën rreth orës 4 e 30 të mëngjesit

Published on :

Vetëm disa ditë më parë nga godina e ‘’Teatrit Kombëtar’’ u hoqën shkronjat që tregonin emrin e këtij institucioni kulturor. Lajmi për heqjen e shkronjave nga fasda e Teatrit Kombëtar bëri bujë në media dhe në opinionin publik. Fill pas kësaj pati reagimi të shumta nga aktorët dhe regjisorët, që për heqjen e këtyre shkronjave […]

Nga 84 kryeqytete Tirana renditet në vendin e 82 për shërbimet më të këqija në sistemin Shëndetësor

Published on :

irana është renditur në vendin e 82, midis 84 kryeqyteve që janë marrë në shqyrtim në Europë në lidhje me Indeksin e Shëndetit. Mësohet se Tirana ka shënuar 46.5 pikë nga 100 në indeksin e shëndetit të publikuar nga portali më i madh i të dhënave për cilësinë dhe kostot e jetesës, Numbeo. Po ashtu […]

I ftuari i punoi rreng në emision, reagimi i Rudina Magjistarit s’duhet humbur

Published on :

Moderatorja e njohur Rudina Magjistari, e cila na shoqëron në ekran çdo pasdite, kishte të ftuar së fundmi në studion e emisionit të saj Klaudia Hilën, Florian Kokën dhe Ilia Kaçin nga “Teatri i Kukullave”. Të ftuarit kishin marrë me vete edhe disa pinguinë prej druri, të cilët i përdorin në shfaqjet në teatër. Ndërkohë […]