Emrat më të bukur për vajzat e djemtë që lindin në pranverë! Disa ide për mamatë në pritje të ëmbël

Published on :

Stina e pranverës, por sidomos muaji prill, ofron me dhjetra ide emrash që lidhen me natyrën, lulet dhe shkëlqimin e stinës, por edhe emra që lidhen me festat fetare të kësaj stine. Janë emra unikë, universal ndaj edhe mbeten gjithmonë gjetje të zgjuara. Vajza Arda, Grace, Emma, Enora, Elma, Damiana, Ava, Lily, Charlotte, Isadora Romana […]

Test! Kush e ka thyer vazon?

Published on :

Fëmija A Me shumë mundësi ky fëmijë ka qenë zgjedhja juaj e parë. Ndërkohë që të tjerët janë duke parë, ai ka anuar kokën si të ndjehej keq. Mund të ketë mundësi që ai të jetë duke mbuluar dikë tjetër ndaj duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje këtij detaji. Fëmija B Vajza nën B është […]

Horoskopi ditor, e hënë 1 prill 2019

Published on :

Dashi Dashuria: Sot ju do të rinovoni besimin në të dashurin/ën tuaj dhe madje edhe nëse do të ketë pak ndërhyrje, ata nuk do të jenë aq seriozë sa të shqetësojnë balancën sentimentale. Beqarët do të kenë takime shumë të këndshme gati për të ofruar perspektiva të shkëlqyera në të ardhmen. Puna: Falë një qielli […]

Burri i ëndrrave, Granit Xhaka do t’ju shkrijë zemrat me fjalët që thotë për gruan

Published on :

Futbollisti me origjinë shqiptare Granit Xhaka është shumë aktiv në rrjetet sociale ku publikon vazhdimisht foto nga jeta e tij e përditshme ku bien në sy fotot e shumta me bashkëshorten dhe dedikimet e ndryshme të dashurisë. Ditën e sotme, Leonita feston ditëlindjen dhe Graniti ka tërhequr vëmendjen e gjithë ndjekësve të tij me urimin […]

Çiljeta tregon historinë shokuese me alienët: Po më dridheshin gjunjët

Published on :

Këngëtarja shumë e komentuar, Çiljeta e ftuar sot në “E diell” ka treguar një histori shokuese lidhur me eksperiencën e saj me jashtëtokësorët. “Mbaj mend atëherë sa kishte dalë lajmi që dyshohet se në Levan të Fierit ka zbritur një anije alienësh. Pas një jave, unë po kthehesha nga Vlora me mamin dhe shoh një dritë […]

Ndryshohet orari i transmetimit: Ja kur do i ndiqni telenovelat e TV Klan

Published on :

Televizioni Klan sjell telenovelat më të suksesshme, që kanë thyer rekorde shikueshmërie e ju mbajnë mbërthyer pas ekranit, por bëhet e ditur se orari i transmetimit të tyre do të ndryshojë. TV Klan njofton se seritë e reja të telenovelës “Ertugrul” do të mund t’i ndiqni nga sonte në mbrëmje vetëm në ekranin e Tv […]

Motër e vëlla bashkohen pas 38 vitesh (Video)

Published on :

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek “E diela shqiptare” janë bashkuar pas 38 vitesh motër e vëlla. Yllsoni para 9 vitesh mësoi se kishte dy motra, por nuk arriti t’i gjente dhe e vetmja e dhënë që kishte ishin dy emra: Magdalena dhe Anila. “Ka një mesazh për ty”, ja gjeti motrat Yllsonit dhe […]