Horoskopi ditor, e premte 1 shkurt 2019

Published on :

Dashi Gjatë kësaj dite nuk përjashtohen debatet me një person, i cili kohëve të fundit nuk është sjellë shumë mirë. Këshillohet që të mbani nën kontroll nervozizmin. Gjatë orëve në vijim do të ketë disa momente sikleti, por fundjava do të sjell rikuperim. Shëndeti, kërkon më shumë kujdes. Demi Kjo ditë e parë e muajit […]

Ky është babai mizor që detyronte fëmijët minoren të hanin sapunë edhe të bënin pompa pa pushim!

Published on :

Një ngjarje e rëndë ka tronditur të gjithë Amerikën, kjo për shkak të një babai i cili ka detyruar fëmijët e tij të bënin më detyrim gjera të neveritshme.   Mediat amerikane kanë bërë me dije këtë lajm, ku më pas janë marrë edhe masa të menjëhershme deri në arrestimin  Jamës Pal Kidwell.  Ai është akuzuar nga gjykata për abuzimi të rënda ndaj fëmijëve të tij. Sipas mediave ai ka detyruar fëmijët të hanë sapunë dhe të bëjnë pompa pa u ndalur. 40-vjeçari […]

Ky është babai mizor që detyronte fëmijët minoren të hanin sapunë edhe të bënin pompa pa pushim!

Published on :

Një ngjarje e rëndë ka tronditur të gjithë Amerikën, kjo për shkak të një babai i cili ka detyruar fëmijët e tij të bënin më detyrim gjera të neveritshme.   Mediat amerikane kanë bërë me dije këtë lajm, ku më pas janë marrë edhe masa të menjëhershme deri në arrestimin  Jamës Pal Kidwell.  Ai është akuzuar nga gjykata për abuzimi të rënda ndaj fëmijëve të tij. Sipas mediave ai ka detyruar fëmijët të hanë sapunë dhe të bëjnë pompa pa u ndalur. 40-vjeçari […]

Nëse do të mësoni misterin hyjnor të Beratit, do ta vizitoni çdo javë!

Published on :

Ka vende në botë ku  personat që janë të ndjeshëm ndaj energjive, kanë ëndrra të fuqishme pasi flejnë aty gjatë natës, apo përmendin takime me ndjenja dhe qartësi të papërshkrueshme.   Një ndër këto vende është edhe qyteti i një mbi një dritareve Berati. Në këtë qytet, njerëzit kanë përmendur eksperiencat e tyre me energji shumë të fuqishme shërimi spiritual por jo vetëm. Dihet të dini  se kjo […]

10 gjëra rreth lindjes çezariane që grave shtatzëna u mbahen të fshehta

Published on :

Operacioni çezarian është një proçedurë sa e panjohur aq edhe e përdorshme, duke qënë se sipas statistikave të publikuara në “What to expect”, një në tre gra sjell në jetë një fëmijë nëpërmjet operacionit. Por çfarë ndodh gjatë kësaj proçedure? Cilat janë ato gjëra që nënës nuk ja thonë? • Do të jeni totalisht e […]

Zbulohet çifti i ri i showbizit: Bora Zemani e lidhur me aktorin e njohur shqiptar

Published on :

Moderatorja e njohur Bora Zemani, e cila prej disa kohësh i dha fund marrëdhënies me Dj-n e njohur, Vin Velin, duket se ka nisur një romancë të re. Burime për “Alpenews” kanë treguar se moderatorja po shijon lidhjen e re të dashurisë me aktorin e njohur shqiptar të “Al Pazar”, Donald Veshajn. Burimet tregojnë se […]

Rrëfehet babai: Këtë gabim që e bëra unë, mos ta përsëris askush tjetër!

Published on :

Prindërit, të cilët nuk përkushtuan shumë rëndësi kur një defekt i lindjes ishte zbuluar në embrion po flasin në shpresën e ngritjes së vetëdijes për gjendjen më pak të njohur të së cilës vajza e tyre përfundimisht e mposhti. Foshnja bëri një operacion e cila i riparoj diafragmën e saj në ditën e katërt pas […]

Shqiptarët ëndërrojnë Amerikën pa ditur çmimin! Flet emigrantja e kthyer pas 20 vitesh

Published on :

Nga Aneta Mihali Xhiku: Pas 20 vjet emigrimi, diç kam mësuar për dhimbjet e shpirtit nga vetmia dhe çrrënjosja. Shqiptarët ëndërrojnë Amerikën, pa ditur çmimin emocional, shëndetsor, familjar, profesional e shoqëror që duhet paguar për komoditetin ekonomik. Në 4-5 vjet, pjesa dërrmuese e emigrantëve shqiptarë blejnë shtëpi e makina, fëmijët mësojnë në shkolla të mira […]