Lëngu natyral që pastron mëlçinë

Published on :

Mëlçia është organi që ka shumë rëndësi për organizmin e njeriut, pasi kryen disa funskione në organizëm, si djegia e yndyrërave, largimin e toksinave dhe shumë të tjera. Por ushqimi jo i duhur dhe një stil jete jo i shëndetshëm bën që mëlçia juaj të mos funksionojë ashtu si duhet, madje edhe të dëmtohet, transmeton […]

Këmbët e ënjtura, ja ilaçi natyral për t’i kuruar!

Published on :

Nëse jeni një nga njerëzit të cilët vuajnë nga ënjtjet në këmbë, me siguri e dini se kjo gjendje mund të jetë mjaft të pakëndshme dhe gjithashtu mund të pengojë aktivitetet e përditshme. Ënjtja e këmbëve mund të jetë rezultat i faktorëve të shumtë, duke përfshirë shtimin në peshë, qarkullimin e dobët të gjakut, dietën […]

Ndjeheni gjithmonë të lodhur? Ja cilat ushqime duhet t’i hani

Published on :

Të gjithë mendojmë se lodhja shfaqet si pasojë e stresit, aktiviteteve fizike etj., mirëpo ka shumë faktorë që e shkaktojnë lodhjen e pa arsyeshme. Ndër këta faktorë mund të jetë mungesa e gjumit, ushqimi i dobët, stili i shfrenuar i jetës etj., transmeton Telegrafi. Sidoqoftë, për ta zgjedhur këtë problem duhet të hani ushqime më […]

Gjashtë vrasësit e imunitetit

Published on :

Imuniteti është mekanizëm mbrojtës i organizmit tonë, ndërsa sjellja jonë, si dhe shprehitë mund ta dëmtojnë shumë. Mendoni mirë për veprimet tuaja të përditshme dhe zbuloni gjashtë vrasësit e qetë më të mëdhenj të imunitetit. 1. Vetmia Hulumtimet kanë treguar se si njerëzit të cilët nuk kanë jetë aktive shoqërore dhe shumë rrallë kalojnë kohën […]

Si ta përmirësoni qarkullimin e gjakut pa ilaçe?

Published on :

Nëse keni qarkullim të dobët të gjakut për shkak të faktorëve si obeziteti apo diabeti, atëherë ju mund të jeni të prirë për sëmundje të zemrës. Sidoqoftë, qarkullimi i gjakut mund të përmirësohet përmes disa mënyrave, dhe këtë pa ilaçe. Ecni Ecja është e mirë për shëndetin, dhe në raste të sëmundjeve të zemrës ecja […]