Shtypni këto pika në trupin tuaj dhe do të lehtësoni dhimbjen e nervit shiatik dhe te shpines!

Published on :

Globalisht, një në 10 vetë vuan nga dhimbja e shpinës dhe kjo është gjithashtu shkaku numër një i paaftësisë për punë në të gjithë botën. Problemi duket të jetë veçanërisht i përhapur në SHBA. Sipas vlerësimeve, deri në tetë nga 10 amerikanë luftojnë me dhimbjen e shpines. Nëse keni dhimbje shpine dhe vuani nga depresioni […]

Studimi: Vaji i ullirit është më efektiv se viagra

Published on :

Një studim i kryer së fundmi sygjeron se një dozë javore me vaj ulliri mund të jetë më e mirë se viagra në përmirësimin e performancës së meshkujve në dhomën e gjumit. Sipas shkencëtarëve nga Universiteti i Athinës, vetëm 9 lugë gjelle nga ky përbërës janë të mjaftueshme për të ulur rrezikun e impotencës me […]

Vetëm qumësht dhe hudhra, ja çfarë shëron kjo recetë e çuditshme

Published on :

Për një shëndet të mirë dhe pa ilaçe farmaceutike. Kjo recetë e publikuar në artikull bën mrekulli me këto sëmundje dhe është fare e thjeshtë. Kërkon vetëm 3 përbërës që gjenden në çdo familje. Përveç se është e thjeshtë ajo nuk ka shumë kosto. Qumështi me hudhër ndihmon në shërimin e astmës, pneunomisë, bronkitit dhe […]

Horoskopi ditor, e hënë 1 tetor 2018

Published on :

Dashi Do përballeni me një të papritur të cilën me zor do e zgjidhni. Në raportin dashuror mos jini negativ, pasi ky është një moment i rëndësishëm, për të rindezur pasionin. Demi Mundohuni të jeni më të përqendruar në punën tuaj, sidomos nëse po punoni për realizimin e një projekti që kërkon bashkëpunim. Diplomacia dhe […]

Ju rrjedhin hundët dhe kolliteni: Mbase nuk është ftohje, por infeksion i rrezikshëm

Published on :

Kolla dhe rrjedhja e hundëve mbase janë simptoma të infeksionit të neveritshëm… Kolla dhe rrufa më së shpeshti janë simptoma të ftohjes së zakonshme dhe lehtë shërohen. Mirëpo, në disa raste, mund të jenë shenjë që në shtëpinë tuaj përhapet infeksioni i tmerrshëm – nga kacabunjtë! Në të vërtetë, me fillimin e vjeshtës, këto insekte […]

Moderatorja e njohur i jep fund beqarisë

Published on :

Vilma Masha është një nga moderatoret simpatike të “Supersportit”. Ç’do fundjavë atë e shohim në ekran para ndeshjeve të Superligës duke moderuar emisionin “Gol pas goli”. Sot ajo i ka dhënë sot fund beqarisë. Vilma ka zhvilluar ceremoninë e celebrimit mes miqsh e familjarësh. Gjithçka është publikuar nga postimet në rrjetet sociale të kolegëve të […]

Investigimi: 97 përqind e ilaçeve në farmacinë e QSUT janë të skaduara

Published on :

Rreth 93 për qind e medikamenteve që gjenden në farmacinë qendrore të QSUT-së janë të skaduara-dëm i cili u akumulua vit pas viti në 447 milionë lekë, ndërkohë që qindra pacientë vuajtën pasojat e mungesës së barnave. Të paktën katër herë në vit, Fatjon Mara, 43 vjeç, mbërrin në Spitalin Pediatrik në Tiranë me pyetje […]

Denoncimi: Mësuesit dhe infermierët marrin rrogat por nuk paraqiten në këtë fshat

Published on :

Neglizhenca në institucionet shtetërore nga ana e punonjësve është një fenomen që duhet luftuar. Në fshatin Moglicë të Korçës një gjë e tillë ndodh në qendrën shëndetësore dhe në shkollë. Sipas një banori të fshatit infermierët dhe mësuesit paguhen rregullisht ama shumë shpesh ata nuk paraqiten fare në detyrë. Mesazhi është bërë publik nga ish-kryeministri Sali […]