Edhe përgjatë ditës së nesërme në vendin tonë do të mbizotërojë mot i ngrohtë dhe i kthjellët. Sipas meteorologëve, gjatë ditës së nesërme temperaturat do të variojnë nga 12 gradë në 32 gradë celsius.

Parashikimi i Motit:

RESHJET – Edhe gjatë ditës së nesërme (e martë, dt.18) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT – Nesër (e martë, dt.18) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 31 °C,

në vendet e ulëta: 19 / 32 °C,

në vendet malore: 12 / 25 °C.

ERA – Sot pasdite (e hënë, dt.17) dhe nesër (e martë, dt.18) era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare në orët e mesditës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *