I shkon mijëra euro një natë performance, do shokoheni nga çmimi i orës së Noizyt

Published on :

Noizy është një ndër reperat që numëron me qindra projekte muzikore të suksesshme. Kjo ka bërë që ai të jetë një prej më të kërkuarve në treg. Përmes rrjeteve sociale, ai shpesh ndan me fansat imazhe të ndryshme nga jeta e tij luksoze. Vazhdimisht ai promovon makinat apo veshjet e shtrenjta që i ka pjesë […]

Përfundon procesi i votimit për referendumin në Maqedoni

Published on :

Në orën 19:00 janë mbyllur vendvotimet në të cilat qytetarët patën mundësi që të tregojnë bindjen e tyre kundrejt ndryshimit të emrit nga Republika e Maqedonisë në Republika e Maqedonisë Veriore. Komisioni shtetëror i Zgjedhjeve bëri të ditur se deri në orën 18:30 në votime kanë dal 34.09 % e trupit të përgjithshëm votues. Kryetari […]

Kur vila me 30 dhoma gjumi është shumë “e ngushtë”për familjen tënde

Published on :

Njerëzit zakonisht ankohen për hapësirën e ngushtë brenda një apartamenti por ka edhe nga ata që një suitë me 30 dhoma gjumi nuk ju del. Kështu kryeministri dhe zv/Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe si dhe Udhëheqësi i Emiratit të Dubait, Sheiku Mohammed bin Rashid al-Maktoum kërkon që të bëjë një shtesë në banesën e […]

Dashuria e vërtetë nuk gjendet, por ndërtohet

Published on :

Nëse mendoni që dashuria thjesht gjendet e keni gabim, ose thjesht nuk është mendim i saktë. Dashuria e vërtetë ndërtohet! Kjo është ajo që na mësojmë 39 ilustrimet e mëposhtme të artistit Yehuda Devir. Në mënyrë të përsosur ai ilustron jetën e një çifti të dashuruar, të cilët sakrifikojnë për njëri-tjetrin, kalojnë çdo situatë pranë […]

Doli në pension, ish-mësuesi bën mrekullinë në fshatin e Librazhdit

Published on :

Në fshatin Gizavesh të Librazhdit është ndërtuar një muze historik për të gjithë banorët. Ideatori dhe krijuesi i tij është një ish-mësues i shkollës të fshatit, i cili pas daljes në pension vendosi që të përdorte dijet e tij në lidhje me historinë e zonës dhe të Shqipërisë. Muzeu është ndërtuar në ambientet e shkollës […]

Nga enjtja e gjoksit tek dhimbja e gishtërinjëve , këto shenja paralajmërojnë rrezik tek meshkujt

Published on :

Kanceri quhet padyshim sëmundja e shekullit pasi miliona njerëz po humbin jetën çdo vit duke pasur si shkak këtë sëmundje. Mirëpo nëse disa prej llojeve të kancerit kanë shenja të dukshme që në fazat e para, kanceri i mushkërisë nuk ka shenja të dukshme që mund t’i ndieni . Më vonë ai shkakton kollë, teshtitje […]

Bima që ka 100 % të njëjtin efekt si ibuprofeni

Published on :

Ginger ose xhinxher, siç e njohim ne vjen nga rrënja e xhenxhefilit. Aroma dhe shija pikante e xhenxhefilit vjen nga vajrat e tij natyrale – më e rëndësishmja nga të cilat është gingerol – dhe kjo është e njëjta pjesë e xhenxhefillit që ofron përfitime të rëndësishme shëndetësore. Gingerol ka efekte të fuqishme anti-inflamatore dhe […]

Futi këmbët 1 herë në javë në ujë dhe uthull. Ja çfarë ndodh me trupin tuaj. Nuk do ta besoni dot rezultatin

Published on :

Uthulla është një element që mund të gjendet kudo. Kur është fjala për këmbët, është treguar se uthulla ndihmon në zgjidhjen e disa problemeve si aromat e pakëndshme, “këmba e atletit” dhe shumë më tepër. Vetitë e acidit të uthullës ndihmojnë për të zbutur lëkurën e thatë të këmbëve, duke zgjidhur problemin e këmbëve të […]

Mjeku i njohur: E keni të ndaluar nga mjeku të përdorni hudhër nëse vuani nga kjo sëmundje

Published on :

Ka njerëz që nuk duhet të konsumojnë hudhër. Keto njerez bejne pjese ne nje nga grupet e mëposhtme: Njerëz që kanë probleme të mëlçisë Hudhra është e njohur për efektet e saj antibakteriale dhe antivirale dhe kjo është arsyeja pse disa njerëz e konsumojnë atë.Mirepo hudhra përmban substanca të caktuara që mund të shkaktojnë stimulim […]

Dalin pamjet e ushqimit që po vret shqiptarët, kujdes mos i hani

Published on :

Ambientalisti Besmir Agalliu shpreh shqetësimin lidhur me këtë situatë. Agalliu u kërkon qytetarëve të mos konsumojnë perime të tilla si domatet që shihni në foto pasi janë kthyer në një rrezik jetik. Postimi: Në treg po shiten perime KANCEROGJENE. Mos kunsumoni asnjë produkt që nga jashtë duket i pjekur kurse brënda është krejt e kundërta, […]