E keni përdorur gabim gjatë gjithë kohës antidjersën, tani duhet ta bëni gjatë

Published on :

Edhe ju jeni e sigurt tek grupi i njerezve qe e perdorni antidjersën në mëngjes, pasi bëni banjo apo para se të dilni nga shtepia. Por ky është një nga gabimet që bëhet në përdorimin e produkteve që luftojnë djersën dhe aromën e keqe të saj. Hedhja e antidjersës në mëngjes, pasi bëni banjo apo […]

Infermierja heroinë i shpëton jetën 15-vjeçarit të kafshuar nga nëpërka

Published on :

Mund të cilësohet padyshim si “heroina” e ditës. Meriton nderim dhe respekt të thellë. E pakursyer, e palodhur, me shpirt human, kjo grua i shpëtoi djet jetën një 15 vjeçari që rrezikonte me jetën. Quhet Rruzhdie Xheka dhepunon si infermiere në Njësinë Administrative Tunjë të Gramshit. Dje në fshatin e thellë malor të Gramshit, Jançe […]

Një dasmë si në përralla, 18-vjeçarja merret me avion privat nga dhëndrri

Published on :

Dasmat luksoze janë një trend që nuk do të kenë kurrë rënie, të paktën jo për ata që ua mban xhepi. Kështu, në Moskë është duke u martuar nipi i Umar Dzhabrailov, një biznesmen dhe ish-senator i Republikës Çeçene. Çifti është martuar tashmë, por po përgatiten për një festë pas martese, ku të pranishëm do […]

Ja si duken Shyhrete Behluli dhe Remzije Osmani të pa rregulluara (FOTO)

Published on :

Dy këngëtaret më të njohur ta muzikës popullore Shyhrete Behluli dhe Remzije Osmani janë dy emrat më të dashur në estradën tonë për muzikën qe ato bëjnë. Ato kanë një zë të mrekullueshem por edhe një mori këngësh të cilat dëgjohen mjaftë shumë. Këto dy këngëtare gjithëherë kemi pasur rastin t’i shohim të rregulluara me […]

Këtë video të Ronaldos duhet ta shohin të gjithë ata që e kritikojnë

Published on :

Cristiano Ronaldo bëri një kalim sensacional në Juventus nga Real Madrid për 105 milionë euro. Por, rrugëtimi i Ronaldos deri këtu nuk ishte i lehtë. Ai kaloi nëpër shumë vështirësi në jetë, derisa arriti të bëhet lojtari më i mirë në botë – duke fituar pesë herë Topin e Artë. Prej një adoleshenti që fshinte […]

Zbulohet miniera më e madhe e arit në botë, ja vendi

Published on :

Shteti kinez ka zyrtarizuar zbulimin e depozitimin më të madh të arit në historinë moderne, pas gjetjes së gati 380 ton ari në një minierë. Sasia e madhe e arit u zbulua në minierat e vendosura në rajonin Laizhou-Zhaoyuan në Kinën Lindore, ku gjenden edhe depozitat më të mëdha të arit në vend, me vlerë […]

Pas 3 muaj mungese shfaqet Arbana Osmani!

Published on :

Që pas përfundimit të emisionit “Dua të të bëj të lumtur” nuk e kemi parë më moderatoren Arbana Osmani. Prej tre muajsh ajo nuk ka publikuar asnjë foto në rrjete sociale, duke mos treguar kështu dicka në lidhje me pushimet e saj. Por duket se e ka “tradhtuar” parukierja e saj pasi ka publikuar një […]

Nuk e keni parë asnjëherë, kjo është vila super luksoze ku jetojnë Motrat Mustafa

Published on :

Janë ndër më të kërkuarat e skenës, Brenda dhe jashtë vendit, ku me zërin e tyre bënë për vete mijëra adhurues që kanë sot në Kosovë dhe Diasporë. Në rrjetet sociale janë tejet aktive, duke ndarë momente të ndryshme nga jeta dhe karriera, të gjitha motrat bashkë, shkruan Kosovarja. Safetja dhe Sahidja janë të pandara […]