Sekreti i gjinekologëve: 2 produktet natyrale që largojnë aromat e pakëndshme të pjesës intime

Published on :

Një erë e pakëndshme aty poshtë, është gjithnjë e sikletshme. Gjinekologët nuk ua thonë asnjëherë se me çfarë mund të shëroheni plotësisht, pa përdorur medikamente. Bëhet fjalë për një inflamacion të linjave të vaginës që shkaktohet nga bakteret patogjene ose kërpudhat.1 (7) Ajo shkakton skuqje, kruajtje, enjtje të membranave mukoze, dhimbje abdominale. Vaginitisi është një […]

Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse pini vaj ulliri me stomak bosh, rezultatet janë të mrekullueshme

Published on :

Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare. Ai përmban fenole, sterile dhe acide yndyrore si acidi linolenik dhe palmitik, acidi oleik dhe yndyrna esenciale për një shëndet të mirë duke qenë se është lehtësisht i tretshëm. Vajin e ullirit mund ta konsumoni në gjellëra […]

Uji me kastravec zvogëlon rrezikun për kancer

Published on :

Ju keni një orar të ngjeshur, por ende dëshironi të kujdeseni për veten. Lajm i mirë është se edhe në ditët me stres, ka disa mënyra të shpejta dhe të thjeshta për të qëndruar të shëndetshëm. Njëri prej tyre është të pini ujë më tranguj- lexoni për të mësuar të gjitha gjërat që kjo pije […]

Unë jam 40 vjeç dhe barku im është zhdukur që kur fillova të pija këtë çdo mëngjes

Published on :

Gjyshërit tanë gjithmonë kishin një lloj ilaçi për çdo sëmundje. Përbërësit dhe ilaçet natyrale ishin shumë efektive dhe e zgjidhni problemin në një kohë shumë të shkurtër. Yndyra e akumuluar në bark kryesisht është diçka shumë e bezdishme dhe shqetësuese. Ka shumë faktorë që mund të shkaktojnë yndyrë të tepërt në këtë zonë, që lidhen […]

Alketa shfaqet më seksi se kurrë me bikini!

Published on :

Moderatorja Alketa Vejsiu është duke shijuar disa ditë relaksi dhe pushimesh në Siçili. Këtë vit si asnjëherë më parë ajo ka publikuar në rrjete sociale foto ku shfaqet me bikini. Diçka të tillë ka bërë edhe këtë herë ku e shohim më në formë se kurrë në një pozë mjaft të bukur. Sa i përket […]

Qenushi i shpëtoi zjarrit në Athinë, gjendet pas një jave i fshehur në…

Published on :

Videoja e një qenushi të vogël, i cili ka mundur t’i shpëtojë flakëve të zjarrit, i fshehur mes rrënojash e gërmadhash, është bërë virale ndër mediat greke. Siç duket nga pamjet, qenushi ishte fshehur në një furrë në ambientet e një shtëpie të djegur. Videoja është publikuar në Facebook nga një person i cili e […]

Zogu flet për të dashurën e ganstere: Suksesi im është shtrati, lëviz si balerin

Published on :

Publikimi i fotove të Hermes Nikaj teksa puthej me një vajzë “gangstere” u përhapën me shpejtësi në mediat rozë. Por çfarë ka për të thënë rreth tyre prezantuesi televiziv, i cili sapo ka festuar ditëlindjen e tij të 25-të. Rreth fotove të publikuara në rrjetet sociale, ku “zogu i Tiranës” shihet duke shijuar momente intime […]