5 sekrete për punimin e brumit të bukës

Published on :

Punimi i brumit të bukës mund të jetë një nga hapat më argëtues të përgatitjes së bukës. Ndiqni këto instruksione bazike për të mësuar se si t’i përdorni duart tuaja kur rrihni brumin për bukë. Kushtojini rëndësi lartësisë së tavolinës apo pjesës ku po punoni brumin që të mos tërhiqni shpinën. Duhet të kini parasysh […]

Braktisën prindërit dhe i lanë pa shtëpi, befason Eni Çobani me vendimin për fëmijët

Published on :

Dy të moshuarit nga Korça, që endeshin rrugëve të qytetit pasi fëmijët i nxorën nga shtëpia prekën zemrën e të gjithëve. Historia e bërë publike nga JOQ.al ka qenë temë dite ditën e djeshme dhe, edhe pse u strehuan në azilin e Poliçanit, historia e tyre duket se do të vazhdojë. Është juristja Eni Çobani […]

Prekëse: Në mungesë të babait, ja kush e shoqëroi drejt altarit Afërdita Dreshajn

Published on :

Mbrëmjen e kaluar modelja Afërdita Dreshaj kurorëzoi me martesë lidhjen me sportistin çek, Jakub Kindl. Ceremonia e martesës u zhvillua pranë detit, ku Afërdita shkëlqeu e veshur me fustanin e bardhë të nusërisë. Siç e do zakoni, vajzat shoqërohen drejt altarit nga babai. Mirëpo, në mungesë të babait të saj, i cili prej disa kohësh […]

Shoqja flliq Afërditën në mes të dasmës, i zbulon publikisht operacionin plastik

Published on :

Mbrëmjen e djeshme modelja e njohur shqiptare Afërdita Dreshaj kurorëzoi dashurin disa vjeçare me partnerin në një ceremoni madhështore që u zhvillua në Miami të Floridas. Ajo shkëlqeu e veshur me të bardha në një dasmë afër detit dhe më pas në një festë të madhe, ku nuk mungoi dhe vallja e Tropojës. Mirëpo një […]

Pronari i dhuron punonjësit BMW në vlerë prej 10 mijë eurosh. Ja pse

Published on :

Lajmi i mëparshëm se Mirosllav Biljaka, pronari i kompanisë transportuese “Biljaka Trans,” punonjësit të tij Damir Topaloviç i dhuroi një makinë në vlerë prej 20 mijë Markave Konvertibile (rreth 10 mijë euro) shkaktoi jehonë si një bubullimë. Pra, lajmi pozitiv në kantonin e Bosnjës qendrore është vështirë për t’u besuar. Megjithatë, Miroslav, gruaja e tij […]

Këtë duhet ta dini, ja si ta ndezni makinën me litar, kur ju është mbaruar bateria (VIDEO)

Published on :

Të gjithëve që vozitin ose edhe familjarëve të tyre ju ka ndodhur të gjinden në një situatë të tillë: Kur vetura nuk ndez dhe planet prishen. Shpesh, kur vetura nuk ndez, problemi qëndron tek bateria që është hargjuar dhe në videon më poshtë, e keni shembullin se si mund ta ndezni veturën kur nuk ka […]

Sekreti japonez për tu dukur më të rinj dhe rrezatues edhe pas të pesëdhjetave!

Published on :

Keni dëgjuar për recetat japoneze tepër efektive, që konsiderohen si “burimi” i parë i produkteve të kozmetikës? Ajo që do t’ju lë me gojë hapur është fakti që në përbërje të këtyre produkteve ka oriz. Po po, e lexuat mirë! Orizi konsiderohet një aleat i mrekullueshëm si për maskat e flokëve, ashtu edhe për maskat […]