Ky është çaji magjik i cili është përdorur nga mijëra njerëz për të humbur peshë në mënyrë të çmendur në vetëm 1 javë.

Ai përbëhet nga kanella dhe gjethet e dafinës, dy përbërës shumë të dobishëm për procesin e tretjes dhe për të djegur dhjamin. Ata gjithashtu kanë aftësinë të përshpejtojnë edhe funksionimin e metabolizmit.

Njerëzit që kanë përdorur këtë çaj për të hequr kilogramët e tepërt, kanë humbur 8 centimetër bel në vetëm 7 ditë.

Përbërësit:

1 litër ujë,

1 shkop kanellë,

5 gjethe dafinë.

Përgatitja:

Vendosni enën me ujë në zjarr dhe shtoni në të kanellën sëbashku me gjethet e dafinës. Pasi të vlojë, largojeni nga zjarri dhe lëreni të ftohet për 5 minuta. Kullojeni dhe është gati për t’u pirë.

Përdorimi:

Pijeni këtë çaj dy herë në ditë, në mëngjes me stomakun bosh dhe në mbrëmje para se të flini gjumë, transmeton shije.al. Përdoreni për 7 ditë në mënyrë që të arrini rezultatet e duhura duke humbur 8 centimetër bel.

Për rezultate më efektive, pini rreth 2 litra ujë në ditë. Edhe ushtrimet fizike do të ishin një ndihmesë shumë e madhe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *