Muaji i fatit/ Ja çfarë do të ndodhë me çdo shenjë Horoskopi në muajin Korrik

Published on :

Ky është horoskopi për muajin korrik 2018. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Nga pikëpamja profesionale kjo është një periudhë shumë e mbarë, për projektet e reja dhe bashkëpunimet. Suksesi i kësaj periudhe do të varet nga kapaciteti juaj për të […]

Si të bëni vetë vaj rozmarine, ideal për flokët dhe celulitin

Published on :

Nuk është aq e vështirë sa e keni menduar të dashura femra! Vaji i rozmarinës është një ndër vajrat me përdorimin më të gjerë në kozmetikën botërore në ditët e sotme. Gjithashtu dhe ndikimin që ka në sistemin imunitar dhe mendor. Përbërësit: 1 tufë rozmarinë, 1 filxhan vaj të pastër (ulliri, susami, bajameje ose jojoba). […]

MËNYRA SI FLINI, TREGON ÇFARË ÇIFTI JENI! SHIKONI SE JU NE CILEN GRUP JENI

Published on :

Secila nga këto pozita të gjumit, e ka një kuptim. Jeni nga ata që flenë në krah të njëri-tjetrit, nga ata që duan rehatinë e tyre, nga ata që zënë gjithë krevatin? Më poshtë ju sjellim mënyrat e fjetjes me partnerin tuaj dhe simbolikat e tyre. Pozicioni lugë Pozicioni lugë: jeni të çmendur pas njëri-tjetrit […]

E dëshironi belin e hollë, çaji magjik që redukton 8 centimetra bel për 7 ditë

Published on :

Ky është çaji magjik i cili është përdorur nga mijëra njerëz për të humbur peshë në mënyrë të çmendur në vetëm 1 javë. Ai përbëhet nga kanella dhe gjethet e dafinës, dy përbërës shumë të dobishëm për procesin e tretjes dhe për të djegur dhjamin. Ata gjithashtu kanë aftësinë të përshpejtojnë edhe funksionimin e metabolizmit. […]

Studimi i fundit tronditës: Nga e kanë prejardhjen shqiptarët?

Published on :

George Fred Williams më 1914 ka shkruar: “Po të kthehemi në parahistori, para se rapsodët homerikë t’u këndonin hyjnive dhe heronjve mitologjikë, para se të shkruhej gjuha greke, jetonte një popull i njohur me emrin Pellazg. Shqiptarët janë të vetmit që kanë ardhur deri më sot nga kjo racë e fuqishme parahistorike. Vetëm vitet e […]

Një mik stomatolog më tha: Ja si të eliminojmë gurëzat, të kurojmë inflamacionin e mishrave dhe zbardhim dhëmbët!

Published on :

Shëndeti personal është i rëndësishëm nëse nuk duam që toksinat dhe bakteret të pushtojnë trupin tonë. Një nga pjesët që ne duhet të kujdesemi me shume per higjienen është sigurisht goja jonë, është e rëndësishme të mbani mend se mënyra se si trupi ynë merr vitamina dhe minerale të nevojshme është përmes ushqimit.Çdo gjë që […]

Franca çerekfinalisti i parë i Rusia 2018, Messi dhe Argjentina eliminohen

Published on :

Franca është kombëtarja e parë që arrin në çerekfinale të Kupës së Botës në Rusi, pasi të shtunën e mposhti Argjentinën 4-3 në 1/8 e finales. Rreth dhjetë minuta pas fillimit të ndeshjes, Kylian Mbappe me një solo depërtim të shpejtë u pengua brenda 16-metërsisht nga Marcos Rojo, duke e fituar një penallti për Francën, […]

Vite pas ndarjes, Bertina flet për lidhjen me Erionin: Bëra gabim, i dola fjalës së familjes

Published on :

Të gjithë e mbajnë mend çiftin simpatik të krijuar në edicionin e 3 të ‘Big Brother Albania’, Erion Zeqiraj dhe Bertina Mehmeti, të cilat u dashuruan brenda lojës së famshme, por i dhanë fund lidhjes dy vite më vonë për shkaqe që kurrë nuk i zbuluan. Ajo prej vitesh është e larguar nga Shqipëria duke […]