Ata nuk sëmuren asnjëherë dhe nuk e dinë se çfarë është kanceri! Jetojnë 120 vite dhe femrat lindin në moshën 65 vjeçare! Ky frut i fuqishëm është sekreti i tyre!

Published on :

Ata nuk sëmuren asnjëherë dhe nuk e dinë se çfarë është kanceri! Jetojnë 120 vite dhe femrat lindin në moshën 65 vjeçare! Ky frut i fuqishëm është sekreti i tyre! Gjithmonë lahen me ujë të ftohtë dhe femrat lindin në moshën 65 vjeçare. Por si është e mundur? Njerëzit që banojnë në Hunza konsumojë vetëm […]

Është zhdukur nga rrjetet sociale, por ja si duket Xhensila në muajin e 8 të shtatzënisë

Published on :

Xhensila ka qenë gjithnjë e shumë komentuar në media e nuk kishte si të ndodhte ndryshe edhe këtë periudhë kur është në pritje të ëmbël. Ajo dhe aktori Bes Kallaku do të bëhen së shpejti prindër të një vajze, lajm që i ka gëzuar të gjithë. Prej ditës kur postoi disa foto nga ditëlindja, Xhensila […]

Kilogrami shitet për 1,000 euro, dhe gjenden në vendin tonë!

Published on :

Ajo njihet që nga koha e Egjiptianëve të lashtë, Romakëve dhe Grekëve, por u zbulua vetëm në shekullin e 19-të! Vonesa e tij midis kërpudhave nuk e pengonte atë që menjëherë të merrte titullin mbretëror në mesin e kërpudhave të familjes. Frutat me aromë të fortë, dalluese, në të zezë apo të bardhë, në një […]

Koka e Tahirit’ kushti i Gjermanisë për Shqipërinë’, e thotë deputeti i Merkelit

Published on :

Deputeti i CDU-së së kancelares gjermane, Angela Merkel Thorsten Frei e ka thënë hapur faktin se ‘Saimir Tahiri’ është kushti i Gjermanisë për Shqipërinë. Duke folur në një intervistë për gazetën Panorama, Frei thotë se negociatat duhet të hapen kur te kenë kaluar vetingun gjyqtarët e niveleve të larta dhe të Apelit. Duke komentuar çështjen […]

Njerëzit u sollën në Tokë, jeta ka nisur në një planet tjetër”, studiuesi habit të gjithë

Published on :

Një teori konspiracioni e shfaqur në internet pretendon se raca njerëzore ka origjinën nga një tjetër planet. Dr. Ellis Silver, një studiues që ka analizuar evolucionin e racës njerëzore prej shumë vitesh, ka pohuar tani se origjina jonë nuk është nga toka, por nga një botë alienësh. Në librin e tij me titull “Njerëzit nuk […]

Realiteti në Shqipëri, 50 mijë fëmijë punojnë për bukën e gojës

Published on :

Rreth 50 mijë fëmijë të moshës së arsimit të detyrueshëm, janë të detyruar të punojnë për të siguruara jetesën e tyre. Këto janë të dhënat e një studimi nga Koalicioni për arsimin në Shqipëri, ku rezulton se 20.14 % e fëmijëve në moshë shkollore jetojnë në varfëri duke u përballur me vështirësi për të siguruar […]

VIDEO/ ‘Çmendet’ moti në Maj! Ja çfarë na pret këtë muaj

Published on :

Pas ditëve përvëluese të Prillit, Maji duket se do të ndryshojë tërësisht kushtet e motit. Sinoptikanët thonë se temperaturat ekstreme të ditëve që lamë pas, nuk do të përsëriten. “Ka patur një rritje të temperaturave gjatë ditës së hënë. Dita e martë dhe e mërkurë, por deri në mesditën e së enjtes mbetet me temperatura […]