Sot unë do të ndajnë një trajtim të mahnitshëm për të pasur një lëkurë të butë, dhe të hidratuar në vetëm një natë. Ky ilaç do të ndihmojë në heqjen e shenjave të moshës dhe rrudhave nga lëkura. Përsëriteni këtë procedurë për të paktën 2 herë në një javë.

Përbërësit që do t’ju duhen:

1 lugë çaji Vaselinë
1 e verdhë veze

Metoda :

Së pari në një tas të pastër qelqi hedhim 1 lugë çaji vazelinë dhe 1 të verdhë veze
Përzieni ato me të vërtetë mirë në mënyrë që vazelina të shpërndahet dhe perzihet me të verdhën e vezës. Dhe trajtimi juaj magjik tani është gati për përdorim.

Aplikoni këtë në lëkurën tuaj me ndihmën e furçës dhe lëreni për tu tharë, pastaj shpëlajeni me ujë të vakët.
Vaseline xhel ka një cilësi të trashë që është e dobishme për lëkurën, sepse ajo siguron një pengesë midis lëkurës dhe elementeve pa dëmtuar shëndetin e tyre ose paraqitjet e lëkurës.
E verdha e vezës përmban veti astringent që ndihmojnë në tkurrjen e lëkurës dhe gjithashtu zvogëlon varjen e lëkurës apo varjen e saj.
Ndihmon në shtrëngimin e poreve të hapura dhe të mëdha duke ju dhënë dukje e një lëkurë të përsosur të butë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *