I laçi i vjetër i ashtuquajtur ilaçi i Amishëve mund t’ju ndihmojë që të ulni nivelin e lartë të kolesterolit të keq dhe shtypjen e gjakut, po ashtu e forcon edhe sistemin imun dhe i ndihmon trupit të luftojë me shumë sëmundje. Krejt çfarë duhet të bëni është ta pini këtë ilaç për shtatë ditë, derisa do të mahniteni me rezultatet.

Ilaçi është qind për qind natyral dhe nuk ka efekte të dëmshme anësore. Për përgatitjen ju nevojiten disa përbërës që me gjasë i keni në kuzhinën tuaj.

PËRBËRËSIT: 1 lugë mjaltë;
1 lugë uthull molle;
1 thelb hudhër;
1 xhenxhefil;
1 lugë lëng limoni.

Mënyra e përgatitjes dhe përdorimi: Të gjithë përbërësit e përmendur i vendosni në blender dhe i përzieni për 30 sekonda. Më pas masën e procedoni në kavanoz dhe e mbani në frigorifer për pesë ditë. Sasia ditore që duhet ta konsumoni është një lugë para kafjallit dhe një lugë pas darkës

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *