Pini një gotë me ujë, në orën 6 të mëngjesit: E tërë bota është çmendur nga rezultatet që jep! Zbuloni pse?

Published on :

Ky veprim do t’ju ndihmojë të jeni më të shëndetshëm dhe ta mbani trupin në formë. Mjafton thjesht ta bëni zakon tuajin dhe ai do të mundësojë parandalimin e shumë sëmundjeve. Ajo që duhet të bëni është të pini një gotë me ujë çdo mëngjes. Përfitimet e shumta shëndetësore që vijnë duke ndjekur këtë rutinë […]

Xhami i brendshëm i sobës po ju “turpëron” nga njollat? Ja si ta pastroni për dy minuta

Published on :

Një pjesë e furrës që zakonisht është e vështirë për t’u pastruar është xhami brënda. Yndyra , pjeset e ushqimit , përveç se e ben pis, e bëjnë atë edhe më të vështirë për t’u pastruar. Këtu është një mënyrë e shpejtë për ta kthyer atë të ndritshëm : Bëni një perzierje shumë të trashë […]

Gruaja shtatzënë shkon për të lindur, por ja supriza që ajo i bëri familjarëve të saj pas lindjes

Published on :

Bebet janë bekimi më i mirë në jetë, por për të rritur një fëmijë ështënjë rrugë ëë kërkon shumë punë, para, mund të jetë stresues, shëetësues dhe plot ankth. Ndërsa një fëmijë ka mjaft vështirësi, emocionet shumëfishohen për binjakët apo injakë. Një tjetër pjesë emocionuese e shtatzënisë është zbulimi gjinor. Gjatë kësaj ngjarjeje, prindërit mësojnë […]

Shpërndani kripën nëpër shtëpi, ja përfitimet e shumta që sjell

Published on :

Për qindra vjet njerëzit kanë përdorur kripë në shtëpitë e tyre për qëllime pastrimi. Ky përbrës unik nuk ka asnjë efekt toksik dhe kjo është arsyeja pse njerëzit mund të mbështeten tek kripa për të dizinfektuar dhe pastruar gjëra të ndryshme që gjenden në pajisjet e tyre shtëpiake. Sot, kripa është shumë e lirë dhe nuk […]

70% e njerëzve vuajnë nga bakteriet,ja çfarë duhet të hani (Foto)

Published on :

Helikobakter pilori i njohur ndryshe edhe me termin H.pilori dhe prek pothuajse 70% të popullsisë së botës. Megjithëse ky kusht shëndetësor nuk shfaq simptoma dhe shumica e njerëzve nuk e dinë se e kanë, ai është i aftë të shkaktojë shumë probleme në traktin tretës, përfshirë këtu problemet me stomakun, ulçerat, gastritin dhe deri tek […]

Si jeton kryeministri? Brenda vilës së Edi Ramës në Surrel

Published on :

Konsiderohet shpesh si bunkieri i Edi Ramës, por të gjithë jemi kurioz të shohim si jetohet brenda vilës së Kryeministrit shqiptar në Surrel. Dukë përshkruar banesën, Rama është shprehur se bëhet fjalë për një shtëpi të ndërtuar me beton,  e cila sipas ti nuk ka as suva, as dritare, as mobilie…” Vila e është komentuar […]