Përdhunoi për 12 orë rresht një 46-vjeçare greke, por një shqiptar e ka gjetur veten ditën e sotme në telashe.

Policia greke ka vënë në pranga 25-vjeçarin për ngjarjen e ndodhur një vit më parë në kryeqytetin grek.

Arrestimi i tij është bërë pasi një vit më parë, bashkë me një shqiptar tjetër, ata janë futur në një shtëpi për të grabitur.

Në shtëpi kanë gjetur një 46-vjeçare greke bashkë me nënën e saj, ndërsa ata i kanë mbajtur peng për gati 12 orë.

Ata përdhunuan 46-vjeçaren sistematikisht dhe pas 12 orësh, kur mund të gjeni lekë në shtëpi, morën disa bizhuteri dhe u larguan.

Vetëm një vit më pas policia mundi të gjente autorët, duke vënë në pranga 25-vjeçarin, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, ndërsa bashkëpunëtori i tij, po shqiptar mësohet se ndodhet në një burg në vendin tonë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *