Ja sesi dukeshin VIP-at shqiptarë fëmijë

Published on :

Fëmijëria në përgjithësi është një periudhë e bukur e jetës. Të gjithë ne kur kthehemi pas në kohë kujtojmë me nostalgji ato ditë të bukura dhe të qeta kur “problemi” më i madh që kishim, ishte “çfarë loje do të luajmë sot”. Tashmë që gjërat kanë ndryshuar, dhe ne jemi rritur na duket shumë e […]

Kush ishte Xhuljano, grabitësi i vrarë në Fier që u rrit nga gjyshja

Published on :

Xhuljano Sollaku është i riu 20-vjeçar që mbeti i vdekur pas shkëmbimit të zjarrit me policinë gjatë natës së djeshme në tentativë për grabitje në Fier. Xhuljano ishte rritur pa prindërit e tij. Prej vitesh jetonte me gjyshen dhe punonte në një lavazh pranë shtëpisë. Në rrjetet sociale, 20-vjeçari postonte fotot me makina apo motorë […]

Astrologia Meri/ Parashikimi për tre javët e ardhshme nuk është i mirë

Published on :

Gjatë këtyre tre javëve do të ngadalsojmë shpejtësine e marrjes së vendimeve dhe do t’i japim përparësi mendimeve që do bëjnë analizën e ngjarjeve të kohëve të fundit. Në të njëjtën kohë Afërdita në Dash ben një lidhje jo shume të mirë me Plutonin në Bricjap.Problemet që vijnë nga Mërkuri do prekin në këtë rast edhe […]

Bllokohet ashensori/ Shkak bëhet gjoksi i madh i Oriola Marashit

Published on :

Rikthehet shpërthyese Oriola Marashi. Anëtarja e OTR ka goditur sërish me publikimin e saj por këtë herë në Snap Chat. Ajo ka ndarë një video ku gjoksi i saj shpërthyes ’flet’ më shumë se asnjëherë më parë. Gjithashtu modelja ka treguar dhe ‘vesin’ më të fundit që ka marrë duke ndejtur me djelmtë e OTR. ‘Çtë keqe […]

Horoskopi ditor, e shtunë 24 mars 2018

Published on :

Dashi Mos pretendoni më shumë se partneri/ja mund t’ju japë, shpesh sjellja juaj e dashurisë është rebel/e dhe e pajustifikuar. Për fat të mirë, retë që kalojnë mbi ju do të zhduken. Beqarët do të duhet të jenë më reflektues dhe të besojnë më pak sekrete ndaj miqve. Lajm i rëndësishëm në lidhje me punën, sot […]

Kujdes! Këto POZICIONE janë vetëm për seks të zjarrtë…

Published on :

eni një çift pasionant që nuk ngurroni të provoni pozicione të reja për të gjallëruar edhe më tepër jetën tuaj seksuale? Ja 5 pozicionet për një seks “të zjarrtë” e të paharrueshëm që duhet të provoni, sipas Cosmopolitan: 1. Sensualizëm Kur femra është sipër dhe me trupin e ngjeshur pas mashkullit, krijohet një atmosferë shumë […]

Komposto panxhar, receta më e mirë ruse për të gjitha sëmundjet

Published on :

Kompostoja e panxharit është një recetë tradicionale ruse qe përmban komponente që aktivizojnë mëlçinë, veshkat dhe zorrët. Është bërë nga fermentimi i panxharit. Rezultatet e disa hulumtimeve mjekësore tregojnë se konsumimi i saj pengon zhvillimin e tumoreve malinje, dhe mëlçisë ,pastron trupin nga toksinat dhe “mbeturinat” e tjera, heq kapsllëkun dhe probleme të tjera me […]

U akuzua për terrorizëm, imami Shefqet Krasniqi shpallet i pafajshëm

Published on :

Gjykata Thelemore në Prishtinë ka liruar sot ish-imamin e Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi nga akuzat për tri vepra penale. Krasniqi akuzohej për shtytje në kryerje të veprave terroriste, nxitje të urrejtjes dhe shmangie nga tatimi. Kryetari i trupit gjykues, Beqir Kalludra, ka thënë se nuk ka pasur prova të mjaftueshme ndaj Krasniqit. […]

Dimri nuk do të iki/ Ja deri kur do të vazhdojnë shirat

Published on :

Reshjet e shiut do të na shoqërojnë jo vetëm përgjatë ditëve të mbetura të muajit Mars, por edhe në fillim të Prillit. Sinoptikanët parashikojnë se pranvera këtë vit do të vonohet, dhe vendin e saj do të zënë dhe për pak ditët me shi. “Pjesa më problematike ka kaluar, megjithatë, nuk presim të shohim paraverë […]