Me çfarë duhet ta lyeni një shenjë (hematomë) në mënyrë që të mos nxihet e të shërohet më shpejtë

Published on :

Goditjet nëpër cepat e mobiljeve, dëmtimet e venave të gjakut, mund të na lënë me shenja aspak të këndshme dhe ajo që askush nuk do është që kjo shenjë të kalojë nëpër fazat e ngjyrave të ylberit ! Nga e kuqja, në ngjyrën vjollcë e më pas si e verdhë e jeshile, të gjithëve u […]

Përdoreni këtë metodë të thjesht dhe largo dhimbjen ishiadike përgjithmonë

Published on :

Provojeni këtë medotë përpara se të shkoni në shtrat. Nervi më i gjatë në trupin e njeriut është nervi ishiadik, por shumica e njerëzve nuk kanë dëgjuar kurrë për këtë. Ai fillon në pjesën e poshtme të shpinës, shkon përmes të pasmëve, dhe ulet në pjesën e prapme të këmbëve dhe përfundon në këmbë. Kur […]

Helm në qumësht burrit dhe 12 kushërinjve të tij, ja pse e sapomartuara i vrau të gjithë

Published on :

U arrestua para disa muajsh, pasi helmoi bashkëshortin e saj dhe së paku 12 të afërmit e tij, por një e re nga Pakistani është dënuar ditën e djeshme me burgim të përjetshëm. Sipas policisë, Asija Bibi kishte hedhur fillimisht helmin në tenxheren e qumështit për burrin e saj, por ai nuk e piu. Më […]

Lajmi që po trondit rrjetin amerikan: Tupac jeton në Somali, 20 vite pas vdekjes së tij

Published on :

Legjenda e muzikës “rap” Tupac është parë në Somali, mbi 20 vjet pas vdekjes së tij. Vrasja e Tupac Shakur mbetet një nga krimet më të mëdha të pazgjidhura në industrinë e muzikës, me shumë teori të komplotit që buronin duke e lënë ende të pazgjidhur këtë histori. Një person i quajtur Suldaan Mehdi sipas […]

5 pozita për një seks më të zjarrtë

Published on :

Pozita e “lugës” është e mrekullueshme për intimitet – në thelb është seks dhe përqafime tëkombinuara së bashku – por nganjëherë, njeriu dëshiron diçka më shumë.Dhe për ta bërë seksin më të zjarrtë, mund t’i përdorni këto pesë pozita seksuale si në ilustrimet më poshtë:1. Luga shërbyese  . Luga e “qenit”  3. Luga e shtrirë…Shtypni […]

Ndërpritet emisioni, nënës i bie të fikët – pas deklaratës shokuese të vajzës (Foto/Video)

Published on :

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në “News 24” në emisionin “Me zemër të hapur”, nëna që prej disa kohësh kërkon ndihmë për vajzën e saj, për të cilën mendon se kanë trafikuar, i ka rënë të fikët.Arsyeja janë mesazhet e rënda që vajza e saj ka shkruajtur për të, duke e quajtur të çmendur […]

Menduat se mbaroi me kaq? Bora nuk ndalet, zonat ku do bjerë sonte

Published on :

Reshjet kanë përfshirë gjithë territorin e vendit tonë dhe ditën e sotme kanë qenë prezente në pjesën më të madhe të vendit.Meteoalb ka publikuar hartën për reshjet e borës, duke treguar zonat në të cilat pritjen reshjet sonte, e deri në mesnatë.Parashikimi për nesër,JA TABELA….Shtypni posht reklamen dhe  ju hapet shkrimi i plot

Shyhretja mbërrin në Holandë, atje e pret një letër…

Published on :

Është këngëtarja më e kërkuar e estradës, e cila ka një bagazh të madh në karrierë. Meqenëse kërkohet shumë edhe jashtë vendit, udhëtimet e saja janë tashmë të zakonshme. E kësaj here ajo ndodhet në Holandë, por me mbërritjen e saj e priti një surprizë shumë e këndshme. Një buqetë me lule dhe një letër […]

Femrat që çmendin meshkujt dhe aftësitë e tyre seksuale…

Published on :

Ka femra që janë të shkëlqyeshme në shtrat, por ka edhe mbretëresha të seksit,  gra që në mëngë kanë një mori truke vrasëse të vardisjes, por aftësitë e tyre të renditura në mënyrë të përsosur i sjellin meshkujt deri në çmenduri. Ato dërgojnë sinjale të pasionit E dini që ndonjëherë jeni e disponuar për seks […]