Unë 60 vjeç dhe kjo bimë kuroi trupin tim, më forcoi shikimin, hoqi yndyrën nga mëlçia dhe më pastroi plotësisht zorrën e trashë!

Published on :

Të kujdesemi per shëndetin tone me shume se gjithçka tjetër është gjëja më e rëndësishme në jetën tonë. Me kalimin e kohës, shumë funksione të trupit përkeqësohen, gjë që rezulton me probleme të mëdha shëndetësore. Për shembull, nqs mëlçia apo zorra e trashë funksionon në mënyrë të parregullt mund të lejojë që toksinat të grumbullohen […]

E mbyti me litar dhe i lidhi shallin gruas, fieraku: Mos ia prekni se është i vajzës së vdekur

Published on :

Detaje të reja janë zbuluar nga vrasja makabre në Patos të Fierit ku burri mbyti me litar gruan e tij të moshuar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth një vit më parë, por mjeku i urgjencës ka bashkëpunuar me Namik Velajn dhe e ka deklaruar si vdekje nga hipertensioni. 75-vjeçari ka kryer krimin e rëndë […]

“Portokalli” nis këtë javë por me një lajm të keq për fansat e ‘Policit’, ja çfarë ka ndodhur me Florin

Published on :

Të dielën e kësaj jave pritet të nisë emisioni i humorit “Portokalli”. Këtë vit, emisioni i transmetuar në Top Channel, pritet të ketë risi jo vetëm në personazhe, por edhe në skenar, performanca artistike, por edhe sa i takon anës vizuale. Këtë mëngjes në “Ëake Up” ishin të ftuar Salsano Rrapi dhe Ledio Lako, të […]

10 Shenjat që keni Parazitë në Trupin tuaj (dhe si t’i largoni ato)

Published on :

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, 3.5 miliard njerëz vuajnë nga një lloj infeksioni parazitar. Paraziti është çdo organizëm që jeton dhe ushqen jashtë një organizmi tjetër. Parazitët marrin dhe shfrytëzojnë ushqyesit e trupit tuaj dhe duke vepruar kështu, lëndojnë gjithë organizmin. Parazitët marrin një numër të formave të ndryshme dhe mund të lulëzojnë në të […]

“Djalin e kishte në gji”, çfarë mban mend Evisa nga aksidenti

Published on :

Evisa Preka, e cila i mbijetoi aksidentit tragjik të 18 shkurtit në Velipojë, që nga e shtuna që shkoi ndodhet në katin e dytë të spitalit të Durrësit, në repartin e ortopedisë. 36-vjeçarja, e cila humbi në aksident tre fëmijët dhe bashkëshortin është marrë nga spitali i Shkodrës nga prindërit e saj, të cilët nuk […]

Adoleshentja nuk shkon dot në mbrëmjen e maturës, më pas 120 meshkuj i shkojnë në shtëpi dhe… (foto)

Published on :

Shumë nxënës presin me padurim për mbrëmjen e maturës, pasi ajo shënon përfundimin e shkollës dhe fillimin e pushimeve verore. Është një moment shumë emocionues që kërkon përgatitje: Duhet të gjeni një shoqërues, një fustan, lule dhe të organizoni të gjitha detajet e tjera. Shannon Purcifer është një nxënëse angleze, e cila mezi priste të […]

Çaji që rregullon sheqerin në gjak dhe është zgjidhje për diabetikët

Published on :

Nëse diagnoza juaj është diabeti, atëherë mjekësia e zakonshme ju trajton sikur të keni një sëmundje të pashërueshme nga e cila nuk ka shpëtim. Kjo qasje është e gabuar. Diabeti zhvillohet si rezultat i mënyrës së jetesës dhe faktorëve të mjedisit. Natyra gjithashtu mund ta mbajë diabetin nën kontroll. Një mënyrë e shkëlqyer për ta […]