Si të zbardhni dhëmbët dhe largoni gurëzat për 5 minuta, natyralisht dhe pa shkuar tek dentisti!

Published on :

Pllaka është akumulimi i mbeturinave ushqimore në sipërfaqet e brendshme dhe të jashtme të dhëmbëve. Kjo mund të shkaktojë frymëmarrje të keqe dhe gjithashtu këto mbetje të ushqimit ngurtësohen dhe kalcinohen në dhëmbë duke shkaktuar gjakderdhje. Për njerëzit që pijnë duhan është e zakonshme që këto pllaka te jenë të verdha për shkak të akumulimit […]

Vajza që u merrte nga 600 euro të famshëve shqiptarë demaskohet totalisht

Published on :

Fotoja intime e një vajze të famshme në rrjetet sociale, e cila reklamonte trupin e saj të tonifikuar dhe jetën luksoze që bënte është publikuar ditën e sotme nga faqja e njohur në Instagram si “Demaskimet Shqiptare”. Vajza që dukej në foto kishte 61 K ndjekës dhe ishte ndërruar kështu në person publik. Xhulia Ristani […]

Korçari më i famshëm i thur këngë Ramës: Mos i prek trojet shqiptare se do t’i tredh k*qet o Edi Rama! (Video)

Published on :

Dhënia e 12 miljeve det Greqisë nga bisedimet e Kotzias me Bushatin kanë ngjallur reagime të shumta tek qytetarët, ku të gjithë kanë shprehur pakënaqësi në forma të ndryshme. Mbrëmë kemi parë që rrjeti u mbush me statuse dhe fotografi tallëse dhe ironike për dy ministrat e Jashtë, respektivisht Nikos Kotzias dhe Ditmir Bushati, por […]

Ilaçi natyral që zhduk shenjat dhe rrudhat në kohë rekord

Published on :

Të paturit e një fytyre të re dhe të tonifikuar është ëndrra e shumë personave, qoftë meshkuj apo femra. Janë të shumtë ata që investojnë jo pak para, për trajtime të kushtueshme, për të frenuar plakjen. Por ekziston një recetë natyrale, e cila zhduk shenjat, njollat dhe rrudhat në kohë rekord, duke tonifikuar lëkurën dhe […]

Mësojeni urgjent tani! Femrat e martuara nuk e duan…

Published on :

Gjithmonë e më tepër femrat po tundohen prej netëve pasionante, por terrorizohen ndaj mendimit për t’u divorcuar nga bashkëshortët e tyre. Studimet e fundit thonë se femrat që tradhtojnë partnerët e bëjnë për çështje seksi dhe nuk e mendojnë aspak divorcin prej tyre. Studimet thonë se universi femëror nuk e ëndërron më princin e kaltër […]

Mot i çmendur/ Ja si do të jenë temperaturat ditët e para të muajit shkurt

Published on :

Moti si në ‘verë’ do vazhdojë edhe ditët e ardhshme. Kështu parashikojnë meteorologët e vendit. Diell dhe mundësi të pakta për reshje pritet ta karakterizojnë motin ditët në vijim. 31.01.2018 – Ditëve të para të muajit shkurt do të kemi ndryshim të kushteve meteorologjike, ku nga Atlantiku një turbullirë do të depërtojë mbi Itali, e […]

Vdiq dje në aksidentin e tmerrshëm në Laç, historia e trishtë e mësueses nga Tirana

Published on :

Një aksident i rëndë ndodhi ditën e djeshme, ku një automjet tip “Benz”, i cili udhëtonte në krah të kundërt në autostradën Tiranë-Laç, përplasi një automjet tip “Fiat”, duke shkaktuar kështu një të vdekur dhe disa të plagosur. Në automjetin tip “Fiat” me targa AA 935 IO udhëtonin tre mësuese të gjimnazit “At Shtjefën Gjeçovi” […]

Armën në kokë/Kush është erseksja “e fortë” që punon në Bashkinë e Tiranës?

Published on :

Nuk kanë qenë të pakta skandalet në qeverinë Rama 1 e 2, të cilat kanë përfshirë më së shumti femrat që punojnë në institucione të ndryshme. Nuk duhet të harrojmë se sa të shumta në numër janë rastet e denoncimeve të policeve femra, të cilat janë kapur nga vetë qytetarët në shkelje flagrante të ligjit. […]