Emra të shkurtër fëmijësh me tri apo dhe me dy shkronja për 2018

Published on :

Ari, do të thotë luan në hebraisht dhe shqiponjë në norvegjisht, superior, greqisht, por edhe në shqip ka një tingëllim të artë. Leo…Shkurtim i Leonard, por është më trendy. Dhe ka me vete gjithmonë forcën e luanit. Rei, do të thotë mbret në spanjisht, Rey dhe tingëllon shumë bukur. Sem, shkurtim i Samuel nëse do […]

Njihuni me 5 prostitutat më të famshme të historisë…

Published on :

Messalina Messalina ka qenë gruaja e Perandorit Claudio dhe u bë e famshme si një ndër prostitutat më të kërkuara në bordellot e Romës. Thuhet se “koleksionoi” rreth 25 të dashur për të sfiduar prostitutën më të famshme në Romë. Veronica Franco Ka qenë një kurtizane e viteve 1500, e njohur si gruaja më e […]

Të gjithë në përgatitje për Vitin e Ri…Por, shikoni çfarë po bën ‘bomba’ e RTK-së…

Published on :

Brikena është ndër moderatoret më të njohura dhe më të dashura për publikun tonë, shkruan ORAinfo. Pospër prezantimin e saj ajo njihet gjithashtu edhe si femër tejet atraktive. Brikena është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën pastime nga më të ndryshmet. E kur të gjithë po bëhen gati për të festuar, Brikena ka publikuar […]

Zgjidhet goli më i bukur i vitit 2017, u shënua pikërisht në ditën e parë të vitit

Published on :

Goli më i bukur i vitit 2017 është shënuar pikërisht në ditën e parë të këtij viti, pra më 1 janar. Autor ka qenë sulmuesi francez, Oliver Giroud, dhe ky gol menjëherë mori epitetin e golit të vitit, duke u përfshirë në të gjitha renditjet. Njësoj ka vepruar edhe prestigjozja ‘The Guardian’, që e ka […]

Rrëfimi tronditës/ Flet njeriu që u rrëmbye nga UFO-t: Ja çfarë më bënë

Published on :

Një njeri, nga Qarku Medison në SHBA, ka dalë publikisht me rrëfimin sesi e kishin rrëmbyer alienët, dekada më parë. Një njeri, identiteti i të cilit nuk është bërë publik, ka deklaruar disa ditë më parë se, derisa qëndronte i shtrirë në shtratin e tij, kishte hetuar një dritë të fuqishme nga dritarja e dhomës […]