Duket të jetë e pamundur të humbni peshën në vetëm 10 ditë. Por kjo është në të vërtetë e mundur në qoftë se ju bëni një qasje praktike për të. Ju mund të hiqni qafe një peshë të rëndë duke mbajtur ekuilibrin e duhur midis energjisë që ju nevojitet çdo ditë dhe ushqimin që hani.

Një dietë e ulët kalori mund të lehtësojë humbjen e peshës në shumicën e të rriturve aktivë të shëndetshëm. Këtu është një plan diete 900 kalori që do t’ju ndihmojë të humbni peshë në vetëm 10 ditë.

Përbërësit e kësaj diete janë:
2 Mollë – 230 kalori
6 vezë – 450 kalori
Caj Jeshil – 0 kalori
Bollgur 1 filxhan -160 kalori
Karrota + kastravec – 60 kalori
Gjithsej – 900 kalori

Këtu është një plan diete që duhet të ndiqni për 10 ditët e ardhshme:
Mëngjesi:
3 vezë të ziera
1 filxhan çaji jeshil

Dreka:
3 vezë të ziera
1 mollë
1 filxhan çaji jeshil

Darka:
1 mollë
1 filxhan çaji jeshil
Në mes vakt mund të keni karrota, tranguj ose lakra
Së bashku me këtë dietë, gjithmonë duhet të përpiqeni të zvogëloni marrjen e kripës dhe sheqerit të tepërt. Bëni stërvitje të butë ose ecni shpejt 15 minuta çdo ditë në mëngjes. Pra, a nuk është interesante që një dietë e thjeshtë mund të çojë në humbjen e peshës 10 kg në 10 dite? Pse të mos e provosh?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *